lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Що таке tax free | Світ туризму

Що таке tax free

Більшість туристів знають про існування такс фрі, але думають, що це надзвичайно марудна процедура, яка навряд чи варта витрачених зусиль. Слідуючи нашій інструкції, ви переконаєтеся, що ця думка помилкова і станете отримувати ще більше задоволення від шопінгу за кордоном.

Такс фрі - що це таке

Tax free (англ - без податку) - це не акція, як багато хто думає. В основі цього явища лежить простий економічний розрахунок. Будь-яка країна зацікавлена в експорті своєї продукції. Звільнення іноземців від сплати ПДВ стимулює їх на здійснення покупок, завдяки чому зростання виробництва відбувається без ризику перенасичення внутрішнього ринку. Враховуючи це, для отримання відшкодування ПДВ потрібно довести, що ви:

  • не є громадянином або резидентом країни, в якій зробили покупку;
  • не користувалися товаром в країні його придбання;
  • благополучно відвезли його додому протягом певного терміну (від 1 до 3 місяців).

Власне, це і зумовлює подальші кроки з оформлення такс фрі. Сума повернення безпосередньо залежить від ставки ПДВ у країні. Мінімальна - 7,6% (Ліхтенштейн), максимальна - 27% (Угорщина), а в більшості країн від 15 до 20%.

Покупки з такс фрі

Перш за все, потрібно знайти «правильний» магазин, в якому є наклейка чи табличка Tax Free.

Вивіска Tax Free

Вивіска Tax Free

Пам'ятайте, що існує мінімальна сума, на яку вам потрібно зробити покупку, вона залежить від країни. Зазвичай це трохи більше 100 євро, але бувають виключення. Наприклад, у Фінляндії - 40 євро, а у Франції - 175. Зовсім не обов'язково купувати одну річ такої вартості. Це може бути кілька предметів, головне, щоб вони були оплачені одним чеком на необхідну суму. Більше того, в багатьох популярних серед туристів торгових центрах є спеціальні відділи, де ви можете пред'явити свій денний шопінг-улов з різних торгових точок і вам його оформлять однією сумою.

Для реєстрації такс фрі вам знадобиться закордонний паспорт або його ксерокопія. Продавець повинен видати вам звичайний чек і tax free cheque (або tax free form). До нього вносяться ваші паспортні дані, адреса проживання, вартість кожної покупки і сума повернення. Зазвичай продавці самі все заповнюють, скріплюють обидва чеки, вкладають у спеціальний конверт і віддають вам.

Необхідно відзначити, що теоретично існує спосіб прямого повернення повної суми ПДВ, який роблять самі продавці. Однак на практиці вони йдуть на це тільки заради справді великих покупок, коли мова йде про десятки тисяч євро. В інших випадках вам доведеться мати справу з посередником (Global Blue, Tax Refund, Premier Tax Free ...), у якого укладений контракт з магазином.

Тому не дивуйтеся, якщо за ставки ПДВ в 20% вам повернуть всього 10%. Решта - за послуги, вартість яких залежить від суми ваших покупок. Чим вона більша - тим більший відсоток ви отримаєте. Саме через незнання цього нюансу у багатьох туристів і склалося враження, що такс фрі - це лохотрон, де розраховуєш на одну суму, а отримуєш значно меншу. Насправді це ще один інструмент для стимулювання великих покупок, щоб ви витрачали якомога більше.Стійка Tax Free

Також врахуйте, що отримання tax free не передбачено за оплату послуг та придбання продуктів харчування (у тому числі алкоголю), тютюнових виробів, книг, медикаментів, сувенірів. А всі куплені речі вам потрібно буде пред'явити на митниці, причому з цінниками і бирками, в магазинній упаковці.

Реєстрація та отримання такс фрі на кордоні

На цьому етапі ваше завдання-мінімум - отримати штемпель в чек, а максимум - відразу ж і готівку. Переліт з пересадками дещо ускладнює цю задачу, оскільки робити все потрібно в останній країні Євросоюзу, і часто на це не вистачає часу. Якщо ж летите прямим рейсом, то краще приїхати в аеропорт на годину раніше звичайного, особливо якщо вперше вирішили повернути tax free.

Насамперед вам треба знайти митний офіс або стійку з заповітним написом Tax Free. Вони є у всіх більш-менш великих аеропортах. Якщо пощастить, вони будуть знаходиться до реєстрації на рейс, але буває по-різному. У будь-якому випадку, краще скласти покупки в ручну поклажу. Митнику потрібно буде пред'явити чеки, паспорт, посадковий квиток і покупки в упаковці. Після цього він поставить необхідний штамп в tax free cheque.

Щоб не витрачати час на пошуки, люб'язно запитуємо у того ж митника, де знаходиться офіс Tax free Shopping. Причому не будь-який, а саме тієї компанії, яка вписана у вас в чеку. Йдемо туди, показуємо той же набір документів і покупки, отримуємо гроші. Все.

Трохи складніше все виглядає, якщо потрібні офіси знаходяться вже після реєстрації, а ви, до того ж, затарилися дешевими Гуччами і Прадами по саме нікуди. У такому випадку пакуємо відразу всі у валізу, проходимо реєстрацію, але багаж не здаємо. Біжимо з ним до потрібного віконця, відкриваємо, демонструємо митникові, ставимо штамп, закриваємо валізу, летимо в Tax free Shopping, робимо те ж саме, отримуємо гроші. І тільки після цього можна здати валізу і безтурботно вирушити в Duty free, щоб тут же витратити чесно зароблене.Покупки з Tax Free

Якщо ви подорожуєте автомобілем, поїздом чи на поромі - алгоритм приблизно той самий. На пропускному пункті, вокзалі або в порту шукаємо митницю, показуємо все необхідне, отримуємо штамп. Якщо там же буде і пункт видачі грошей - відмінно, якщо ні - отримаєте вже вдома.

Як отримати такс фрі по приїзду додому

Якщо ви встигли поставити штемпель митниці, але не змогли отримати гроші - є план «Б». Навіть два. Перший - у тримісячний строк піти з усіма документами (плюс внутрішній паспорт) в будь-який з багатьох банків, що займаються поверненням такс фрі, і отримати гроші там. Правда, видадуть їх, швидше за все, у гривнях.

Другий варіант - отримати переказ на кредитну карту. Для цього дістаємо з конверта чек tax free, відзначаємо галочкою пункт «повернути на карту», вписуємо її номер, ім'я власника, ставимо підпис. Запечатуємо конверт і відправляємо за вказаною на ньому адресою. Гроші прийдуть через один-два місяці, тому наберіться терпіння і придивляйтеся поки що нові місця для наступного шопінг-туру.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар