lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Скадарське озеро, Чорногорія - історія і сучасність

Скадарське озеро в Чорногорії

Скадарське озеро в Чорногорії - одне з тих незвіданих чудес, які до цього часу чекають своїх дослідників. Його дзеркальні води зі скелястими берегами, в оточенні карстових гір, міріади живих організмів, більше 260 видів птахів, традиційні рибальські села, монастирі на острівцях, незаймані пляжі - все це не може не привертати увагу допитливих мандрівників.

Панорама Скадарського озера є однією з візитних карток Чорногорії, його природна краса захищена статусом Національного парку з 1983 року, а в кінці 2011 року він був офіційно висунутий на статус всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Велика кількість чорногорців вважає цю область серцем і душею своєї землі. Недарма саме тут можна знайти деякі з кращих вин і найбільш екологічні продукти, без будь-якого натяку на ГМО, якими славляться виробники з місцевих долин.

Історія Скадарського озера

Мільйони років тому Скадарське озеро було частиною Адріатичного моря, про що свідчать черепашки та інші археологічні знахідки в регіоні. Згодом, через тектонічні зсуви і чисельні виверження вулканів, рівень моря знизився, утворивши Зета-Скадарську рівнину і карстові (вапняні) гори, так звані Дінарські Альпи. У 1858 році небачена гроза змінила курс річки Бояна, затопивши пересохлий раніше басейн і створивши найбільше озеро на Балканах.

Прогулянки по Скадарському озеру

Колись озеро було частиною стародавнього слов'янського царства Зета, і, після турецького вторгнення в ХIII столітті, регіон став справжнім полем битви на довгі п'ятсот років. Тільки після розпаду Османської імперії турки були вигнані і в 1875 році Берлінський конгрес підтвердив кордони незалежної Чорногорії. Під час Другої Світової війни місцевість навколо Скадарського озера була центром партизанського опору країни.

Прогулянки по Скадарському озеру

Наповнюючись, в основному, річками і підводними джерелами, площа Скадарського озера постійно змінюється: влітку вона може зменшитися до 370 квадратних кілометрів, а взимку збільшитися до 530. В середньому довжина водойми становить 44 км, ширина - 10 км, глибина - 8 метрів, хоча в найглибшій точці може досягати більше 60 метрів.

Щоб оцінити всю красу Скадарського озера, треба обов'язково прогулятися його водами. Можна взяти напрокат човен і зробити це самостійно, а можна орендувати катер разом з капітаном. Коштує це задоволення від 20 до 30 євро на годину, в залежності від стану техніки і вміння торгуватися. На Скадарскому озері є безліч островів, як безлюдних, так і цілком обжитих.

На одному з таких островів, Грможур, збереглися залишки турецької фортеці, яка згодом виконувала роль в'язниці. Втекти звідси було досить складно, особливо з огляду на той факт, що саджали в неї саме тих злочинців, які не вміли плавати.

Скадарське озеро в Чорногорії

На іншому острові, Старчево, розташований найстаріший монастир цього регіону, побудований в 1378 році. Ще одним цікавим місцем є монастир Ком (1427), розташований на схилі Одрінської гори, в якому живе один-єдиний чернець.

Природа Скадарського озера

Дика природа заповідника майже не має аналогів в Європі. Це просто рай для орнітологів. Тут налічується понад 260 різних видів птахів, включаючи рідкісних кучерявих пеліканів, великих і малих бакланів. Також в очеретах можна побачити лелек, білих чапель і ібісів, а в небі в пошуках здобичі парять соколи і орли.

Навколишні гори є домом для черепах, яскравих ящірок та інших землеводних, а також змій. Якщо пощастить (або, навпаки, не дуже) можна зловити на собі насторожений погляд дикого кабана, а в зимовий період навіть вовка.

Навколишні долини і пасовища буквально встелені лікарськими травами, якими славиться регіон, а повітря, наповнене ароматом шавлії, розмарину і м'яти, - це просто насолода для почуттів. Тут росте безліч квітів, серед яких зустрічаються навіть дикі орхідеї.

Не природою єдиною ...

Відвідування Скадарського озера має надовго запам'ятатися гурманам. Перебуваючи на кордоні між західними і східними кухнями, в ідеальному кліматі між горами і морем, не дивно, що навколишні умови сприяють появі будь-якого роду гастрономічних делікатесів.

Мандарини, сливи, вишні, інжир, волоські горіхи, гранати та інші смаколики можна знайти мало не в кожному садочку і навіть вздовж туристичних стежок, а місцеві селяни охоче запропонують козячий сир, смачний мед з власних пасік, домашню ракію і сливовицю (виноградну і сливову горілку) і кілька різновидів пршуту (копченої шинки) домашнього приготування.

Чорногорія, Скадарське озеро, фото

Води Скадарського озера є домом для більш, ніж 30 видів прісноводних риб, серед яких соковита форель, м'ясистий лосось, коропи та багато інших ... Щоб порибалити, потрібно мати ліцензію, її можна купити у будь-якого гіда. Якщо ж немає бажання або часу сидіти з вудкою, можна купити щойно спійману рибу у місцевих рибалок, або просто замовити в будь-якому з рибних ресторанів, більшість з яких розташовані в містечку Вірпазар.

На рівнині Зета і в долині Крмніца дозріває кращий виноград, з якого виготовляють знамениті вина - Вранац (червоне) і Крстач (біле), відомі на всю Європу. Досить розвинене тут і мале виноробство, в якому підтримуються славні традиції виноградарства. В одній зі скель вирубана винна крамниця з дуже привабливими цінами. Неподалік Скадарського озера знаходяться виноградні плантації, одні з найбільших в світі.

Як дістатися до Скадарського озера

Скадарське озеро розташоване на півдні Чорногорії, якій належить 2/3 водойми, інша частина знаходиться на території Албанії. Найзручніше добиратися сюди з Подгориці, Цетіньє і Бара, є туристичні маршрути з Будви. Якщо їхати на автомобілі, то є два способи дістатися сюди: швидкий і безкоштовний.

Перший лежить через платний тунель Sozina (вартість проїзду - 5 євро), який значно скорочує маршрут, а другий - через гори, де можна насолодитися неймовірними краєвидами. У будь-якому випадку, треба триматися вказівників на «Skadarsko jezero» і на Вірпазар, містечко, де знаходиться вхід в парк. До речі, вхід платний - 4 євро.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар