lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Скільки коштує понаднормовий багаж у літаку | Світ туризму

Скільки коштує понаднормовий багаж у літаку

Вже в аеропорту багато пасажирів бувають неприємно здивовані, дізнавшись, скільки коштує понаднормовий багаж у літаку. Кілька зайвих кілограмів можуть обійтися дорожче, ніж сам квиток на рейс. Тому варто заздалегідь зорієнтуватися в цифрах.

Саме так, зорієнтуватися, оскільки, на жаль, єдиного тарифу для всіх авіакомпаній не існує. Плата за понаднормову вагу може залежати від дальності рейсу, вартості квитка та інших факторів. Тому, якщо не вписуєтеся в норми безкоштовного провезення багажу, то варто заздалегідь уточнити на сайті компанії вартість.

Скільки за кіло?

Зазвичай авіакомпанії, що використовують вагову систему, прив'язують плату за понаднормовий багаж до вартості квитка бізнес-класу. Кожен зайвий кілограм обійдеться приблизно в 1,5% від повної вартості такого квитка. Приміром, якщо переліт бізнес-класом коштує 1000 доларів, то вартість понаднормового багажу складе $15 за кілограм. Як ви розумієте, багато залежить від напрямку, тому можна сказати лише, що, в середньому, за кожне понаднормове кіло доведеться доплатити від 5 до 20 доларів.

Таким чином, якщо у вас всього пара-трійка зайвих кілограмів, то краще вибирати авіакомпанію з ваговою системою. Тим більше, є шанс, що на таке незначне перевищення просто закриють очі. А от якщо везете значно більше норми, то вигідніше буде система місць, на яку переходять більшість авіакомпаній.Люди в аеропорту

Вартість понаднормового багажу в системі місць

На відміну від вищеописаної вагової системи, тут оплата йде як за вагу понад норму, так і за додаткові місця. Пасажир може безкоштовно провезти одне місце, вага якого, в більшості випадків, не перевищує 23 кг. Давайте розберемо різні варіанти на прикладі компанії Lufthansa.

Перевищення ваги

У вас одна валіза, але її вага більше норми, 30 кг. Зайвих 7 кг, через які доведеться оплачувати додаткове місце. Власне, кількість «зайвих» кілограм тут особливої ролі не грає: може бути як 2, так і 9. На рейсах усередині Європи це обійдеться в $70, за умови, що вага вашого багажу не перевищує 32 кг, а розмір, за сумою усіх вимірів, до 158 см.

Додаткове місце

У вас дві валізи, вага кожної не перевищує 23 кг. Одну ви провозите безкоштовно, а доплата за другу складе $100. Враховуючи, що максимальна вага однієї валізи, за правилами аеропортів, не може перевищувати 32 кг, то часто, в разі перевищення норми, буде вигідніше взяти дві одиниці багажу, ніж одну. За $100 ви отримуєте 23 додаткових кілограми, а за $70 — максимум, 9.

Обидва варіанти разом

У вас дві валізи, одна з яких вписується в норму, а друга її перевищує. Доведеться доплатити як за понаднормову вагу, так і за додаткове місце, в сумі $170. Краще ще вдома зважити валізи і намагатися рівномірно розподіляти вагу, щоб не перевищити норму.Понаднормовий багаж

Негабаритний вантаж

Найскладніший випадок, якщо ваш багаж перевищує або максимально допустиму вагу (32 кг), або розмір (158 см). Про такий вантаж необхідно заздалегідь попереджати авіакомпанію, інакше просто можуть відмовити в перевезенні. Якщо перевищення тільки за розміром, то такий багаж обійдеться від $150 до $320. Вартість негабаритного багажу з перевищенням за вагою вирішується індивідуально.

Додаткові нюанси

Багато авіакомпаній практикують оплату за понаднормовий багаж через сайт, під час онлайн-реєстрації. Як правило, так виходить дешевше.

В аеропорту оплата за понаднормовий багаж відбувається за спеціальною стійкою. Її місцезнаходження вам підкажуть на реєстрації чи будь-який співробітник аеропорту.

Якщо ви летите з пересадкою за єдиним авіаквитком, то й оплата буде одноразовою. Якщо ж два різних квитка, то і платити доведеться двічі.

Як бачите, вартість понаднормового багажу в літаку немаленька, тому краще скористайтеся порадами зі статті Як зменшити вагу валізи. Можливо, це допоможе уникнути додаткових витрат.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар