lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Сплавляємося річкою: рафтинг | Світ туризму

Сплавляємося річкою: рафтинг

Прагнете гострих відчуттів від заняття захопливим видом спорту? Тоді порівняно новий вид туризму, рафтинг - це те, що вам потрібно. Якщо не боїтеся промокнути - ласкаво просимо на борт.

На сьогодні рафтинг став одним з найбільш цікавих і популярних видів активного відпочинку. Це сучасний водний спорт, який цікавий своїм захопливим перебігом та емоціями, які неможливо передати.

Отже, рафтинг являє собою екстремальний сплав штучно створеними гребними каналами або гірськими річками з бурхливими водами. Звідки ж цей вид спорту отримав таку назву? Як буває часто, всьому виною одне з іноземних слів. Американське слово «raft» - означає пліт, а відповідно, закінчення «ing» надає назві значення дії.

Сучасний човен для цього активного відпочинку має мало схожого зі звичайним плотом. Однак це обумовлено ступенем небезпеки рафтингу, через що засіб пересування має бути більш надійним.

Рафтинг

Як виглядає човен для рафтингу?

Безумовно, надійність і безпека човна - це те, що було враховано в даному виді спорту в першу чергу. Саме тому на сьогодні сам «рафт» має такі характеристики:

-надувний човен;
-сучасні матеріали;
-спеціальна конструкція і форма;
-висока стійкість на воді;
-місткість 4-20 чоловік.

Завдяки таким властивостям цей човен можна назвати «водним всюдиходом». Але, щоб безперешкодно подорожувати водними просторами, все ж необхідно ознайомитися з усіма правилами і вивчити маршрут.

Які існують види рафтингу?

Не можна сказати, що дуже чітко виділяються кілька видів рафтингу. Однак відомо одне - розрізняють призначення самих сплавів. Ми пропонуємо таку класифікацію:

1. Експедиційний рафтинг.
Подорожі з науковими цілями спеціально навченої групи осіб.

2. Похідний рафтинг.
Туристичний сплав, який може включати в себе навіть прогулянку по тихій воді. Для любителів екстриму дуже часто навмисно прокладають «білі води» - маршрути з перешкодами і порогами.

3. Спортивний рафтинг.
Чистий вид спорту, в якому змагаються команди і набирають бали за досягнуті результати.
Важливо сказати, що нерідко рафтингом користуються при проведенні рятувальних операцій.

Необхідно розуміти, що, якщо ви зважилися покататися на човні бурхливою річкою, безпека вашого життя залежить від усієї команди. Адже у кожної людини, що знаходиться в «рафті» є свої обов'язки, які розподіляє інструктор. Якщо ви стали учасником команди, будьте готові виконувати один з трьох видів веслування:

1. Гребними веслами.
2. Канойний способом.
3. Комбінованим способом.

Другий спосіб найчастіше використовують у спортивному рафтингу. Члени групи сідають вздовж бортів, а за ними стоїть один або два кермувальники. При похідному - гребні весла користуються більшою популярністю. Головне - уважно слухати інструктора. Це екстремальне заняття можна вважати досить безпечним, якщо дотримуються всі норми безпеки, гід-супровідник має великий досвід, а складність ділянки річки відповідає рівню підготовки групи. За такого розкладу легко зберігається стійке положення човна і сплав по річці завершується успішно.

Екіпірування для рафтингу

Якщо ви вже зрозуміли, що таке рафтинг і як відбувається сплав річкою, напевно, ви вже здогадалися, що учасники мають спеціальне захисне спорядження. Що ж входить в екіпіровку? Для спуску стрімкими і бурхливими потоками учасники повинні бути оснащені захисними шоломами, рятувальними жилетами, термоізоляційним одягом і спеціальним взуттям. Гірські потоки потенційно небезпечні, а до того ж можуть нести досить холодну воду. Перед сплавом обов'язково перевірте наявність всієї необхідної екіпіровки.

Рафтинг

Найпопулярніші у світі місця для рафтинг туризму

Для любителів активного відпочинку та туризму ми надаємо перелік найбільш захопливих місць для рафтингу на всій планеті:

1. Річка Янцзи (Китай).
Вона славиться тим, що є однією з найбільш повноводних і протяжних річок на всьому материку Євразія. До того ж, шанувальники рафтингу відзначають у тій місцевості чарівність навколишніх краєвидів.

2. Колорадо (США).
Ця річка вражає своїми прекрасними видами флори і фауни. Особливо захоплює ділянку в районі Гранд-Каньйону. Вона є однією з найпопулярніших бурхливих річок, а рафтерів приваблює безліччю порогів і каньйонів.

3. Замбезі (Зімбабве).
Ця річка може похвалитися великою кількістю водоспадів і порогів. Чудо природи - водоспад Вікторія - є важливою пам'яткою Південної Африки. Рафтинг тут буде незабутнім для туристів!

4. Футалеуфу (Чилі).
Популярна для занять рафтингом завдяки гуркотливим хвилям річки під час сплаву. А навколишня чилійська природа також не може залишити байдужим.

5. Вікторія-Ніл (Уганда).
Ця річка також відома своєю безліччю водоспадів, перешкод і порогів, що дозволяє більш повно відчути задоволення від рафтингу. Спуск такими бурхливими водами найцікавіший.
Також славляться любов'ю рафтеров річки Австралії, Непалу та Канади.

Сподіваємося, що ви обов'язково виберете захоплююче місце для подорожі, а рафтинг-туризм запам'ятається вам як цікавий і захопливий вид активного відпочинку. Головне, будьте обережні, і пам'ятайте: безпека - понад усе!

Коментарів ще немає.

Залишити коментар