lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Страховка від невиїзду за кордон | Світ туризму

Страховка від невиїзду за кордон

Одним з найбільш неприємних моментів у подорожах є незапланована і вимушена відмова від них. Саме для таких випадків і була винайдена страховка від невиїзду за кордон, тому сьогодні ми спробуємо з'ясувати, що це, і як нею правильно користуватися.

Неможливість вирушити в поїздку може трапитися з різних причин: не видали візу, хтось із родини захворів або просто банально не відпустили з роботи - випадків достатньо. Але найприкріше, коли гроші вже витрачені, а турагентство відмовляється брати відповідальність за відшкодування на себе. Що ж робити в таких випадках? Передбачати їх заздалегідь. На сьогодні дуже популярна туристична страховка від невиїзду, яка дає певну гарантію, що в непередбачених ситуаціях гроші будуть повернуті.

Чому турагентство не відшкодовує витрати?

І правда, здавалося б, путівка - це той же товар, який можна повернути, як у магазині, за наявності чека. Тут чеків та інших доказів більш ніж достатньо. Але є невелика особливість путівок - це не просто товар, а справжнісінький продукт, що включає в себе список послуг. Важко навіть уявити, який шлях проходять туроператори, щоб включити в поїздку кожну з них.

Якщо через зміну обставин у вас не виходить здійснити поїздку, туристичному агентству тим більше буде не до ваших проблем. Йому потрібно буде заплатити штрафи авіаперевізникам, приймаючій стороні, гідам, екскурсоводам і навіть консульствам. Тому єдиним варіантом і вирішенням питання є страхування від такого роду випадків. Його можна придбати додатково до путівки і оформити разом з медичним полісом.

Що дає страховка від невиїзду за кордон? Природно, вона не замінить вам відпочинок і не вирішить раптово виниклих проблем. Однак, вона відшкодує витрачені на путівку гроші, які в таких випадках бувають вельми доречними.Відпочинок біля озера

Страхові випадки

Це питання цікавить абсолютно всіх, хто стикається з даним видом страхування. І це дуже правильно, адже потрібно розуміти, чи захистить воно вас від витрат, чи тільки додасть нових. Давайте ж розглянемо найпоширеніші страхові випадки, коли гроші за страховкою від невиїзду відшкодовуються:

 1. Якщо раптом ви або ваші найближчі родичі захворіли, і потрібне стаціонарне лікування (також в цю категорію входять летальні випадки).
 2. Якщо при поїздці до країни необхідна вакцинація, а у вас або у супроводжуючих вас у подорожі рідних є медичні протипоказання.
 3. Якщо під час, коли ви знаходитесь в подорожі, ваші рідні були госпіталізовані (сюди також входять летальні випадки), і вам необхідно повернутися достроково.
 4. Якщо вам або кому-небудь з вашої компанії, з якою планувалася подорож, не була видана віза (при спільній страховці).
 5. Якщо ви були викликані до суду.
 6. Якщо вас забирають в армію чи на термінові військові збори.
 7. Якщо в період до поїздки було суттєво пошкоджено ваше особисте або домашнє майно, і така шкода не дозволяє здійснити подорож.

Як бачите, страхових випадків для невиїзду цілком достатньо, тому для багатьох це доцільне рішення. Але, як і в будь-яких правилах, є винятки.

Умови страховки від невиїзду

На практиці отримати відшкодування виходить далеко не завжди. Умови відшкодування передбачають цілий ряд випадків, коли у виплаті вам, швидше за все, відмовлять:

 1. Якщо для лікування раптово виниклої хвороби достатньо амбулаторного лікування.
 2. Якщо госпіталізація вас або ваших родичів сталася в силу наркотичного або алкогольного сп'яніння.
 3. Якщо ваше самопочуття погіршилося через вагітність.
 4. Якщо вам в голову раптом прийшла ідея спроби суїциду.
 5. Якщо вас або ваших родичів затримали правоохоронні органи.
 6. Якщо які-небудь з документів для поїздки були оформлені неправильно (найчастіше такі випадки відбуваються при самостійному плануванні подорожі, без участі турагентств).
 7. Якщо компанія-перевізник чи турагентство перенесло дату виїзду або зовсім припинило діяльність.
 8. Якщо вам необхідно терміново повернутися з поїздки по роботі.
 9. Якщо на настання страхового випадку вплинули теракти, вибухи, війни та інші форс-мажорні обставини.
 10. Якщо відбулося велике стихійне лихо, яке призвело до введення карантину.

Можна помітити, що винятків навіть більше, ніж правил. Тому важливо детально вивчити кожну ситуацію, і зрозуміти, чи потрібна страховка від невиїзду конкретно вам.Дівчина читає

Правила оформлення і вартість страховки від невиїзду

Алгоритм оформлення тут простий, а правила його такі:

 • поліс купується максимум через три дні після придбання путівки;
 • при покупці страховки до виїзду повинно залишатися не менше 14 діб;
 • події визнаються страховими випадками, тільки якщо вони трапилися після покупки самого туру і страховки.

Скільки ж коштує така послуга? Зазвичай це залежить від ціни придбаного туру. Так як сума відшкодування зазвичай дорівнює вартості путівки, то впевнено можна сказати, що страховка від невиїзду за кордон обійдеться вам в 1-5% від ціни туру, плюс франшиза від 10%.

Що робити, якщо страховий випадок настав?

Тут все досить просто, але в той же час трохи клопітно. Важливо дотримуватися такого алгоритму:

 1. Протягом доби після настання страхового випадку повідомте про це свого страховика.
 2. Напишіть заяву, в якій будуть викладені чіткі причини вашої відмови від поїздки.
 3. Прикладіть всі необхідні документи, які можуть підтвердити правомірність вашої відмови (медична довідка, повістка в армію, відмова від консульства і т.д.).
 4. Зберіть всі документи, в яких буде підтверджена витрата коштів (квитки, послуги турагентства і т.д.).
 5. Отримайте компенсацію.

Важливо відзначити, що гроші не можуть бути відшкодовані, якщо поїздка не була оплачена або путівка була «гарячою». Як бачите, страховка від невиїзду за кордон - це не панацея, а всього лише інструмент, яким потрібно користуватися з розумом.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар