lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Яка температура води в морі комфортна для купання

При якій температурі води можна купатися в морі

Часом, важко уявити відпустку без відпочинку на морському узбережжі. Адже це відмінний спосіб забути про проблеми, розслабити тіло і навіть підлікуватися.

Спосіб життя кожного відпочиваючого індивідуальний, хтось може пірнати в ополонку під час водохресних морозів, інші не ввійдуть у воду холоднішу, ніж парне молоко. У середньостатистичної людини нерідко виникає питання: яка температура води в морі комфортна для купання.

При якій температурі приємно плавати

Цікавлячись оптимальною кількістю градусів моря, майже завжди можна почути цифри від 22 до 24 ° C. Деякі люди готові посперечатися - досить і 18 градусів. Крім того, нерідко можна побачити й «моржів» - людей, що практикують зимове плавання.

Як не дивно, при зануренні наше тіло реагує не тільки на температуру рідини, але і на наступні фактори:

  1. Сонячні промені і температура повітря.
  2. Тиск.
  3. Сила коливання морських хвиль.

Завдяки виробленої терморегуляції, тіло адаптується до зовнішніх змін середовища і загартовується.

Твердження, що чим тепліше вода, тим краще для організму, не зовсім вірне. Якщо її температура у водоймі піднімається над відміткою 24 градуса, можна впевнено говорити про розвиток шкідливих мікроорганізмів, а також такої неприємної і «липучою» інфекції, як ротавірусна. Купання в такому місці може бути небезпечним для здоров'я дітей і дорослих. Наприклад, «морський сезон» в Феодосії та Євпаторії відкривається після середини червня. Якщо ви захочете відвідати їх в серпні, вода досягне майже 30 градусів.

Для жителів різних країн існує своя комфортна температура води в морі для купання. Погодьтеся, корінні жителі Єгипту звикли до набагато більш високих теплових показників. А ось на Балтійському узбережжі море не буває тепліше від 20 градусів. Втім, це не спричиняє місцевому населенню ніяких незручностей.

Оптимальна температура для дітей та вагітних

Як для дітей, так і для майбутніх мам найбезпечніше купатися в теплій воді, не нижче 22 градусів. Перед безпосереднім зануренням краще трохи охолонути в закритому від сонця місці, щоб тіло не відчувало сильного теплового перепаду. Тривале  купання не рекомендується, оптимальний час для вагітних - 15-20 хвилин.

Що стосується дітей до року, час їх перебування у воді не повинен перевищувати п'яти хвилин, а першого разу - не більше пари хвилин. Незважаючи на очевидну користь моря, нехтування цими рекомендаціями здатне помітно підірвати дитячий імунітет. Після водних процедур дитину слід добре витерти.

Як елементарно визначити відповідну температуру

Щоб краще зрозуміти, при якій температурі води можна купатися в морі, розберемо докладніше кілька теплових відрізків:

0 градусів. Пірнути можливо тільки на пару хвилин, інакше виникне переохолодження. «Моржі» можуть збільшити час плавання відповідно до особливостей здоров'я.
1-8 ° C. Максимальна тривалість - 2 хв., дозволити собі це можуть тільки фізично загартовані люди.
9-13 ° C. Купання можливо не більше п'яти хвилин, але при цьому краще бути загартованим.

14-16 ° C морської води цілком достатньо для любителів бадьорого купання, однак захоплюватися не варто. До того ж, це навряд чи принесе позитивні враження.
17-22 ° C - температура, купання при якій може дозволити собі здорова доросла людина.
22-24 ° C - найкращий варіант. Плавання в такій воді можливо на протязі декількох годин.
Понад 27 ° C - сприятливі для розвитку хвороботворних мікроорганізмів. Купатися безпечно тільки для бактерій.

Медики практично ніколи не рекомендують занурюватися в море, температура якого менше 20 градусів. Якщо ставитися уважно до свого здоров'я, проблем після купання не виникне.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар