lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Що подивитися в Барі - незвідана Чорногорія

Туристичні міста Чорногорії: Бар

Місто Бар розташоване на півдні Чорногорії, між Скадарським озером і Адріатичним морем. Воно відоме, перш за все, завдяки родючим оливковим плантаціям.

Місто ділиться на дві частини: Старий Бар (IV століття) і Новий Бар (початок ХХ століття). Однак археологічні знахідки натякають на присутність в цьому регіоні людей задовго до четвертого століття.

Історія Бара

Одними з перших відомих історії поселенців на цих землях були римляни. Вони і дали місту назву Антібар (Antivari або Antibari), оскільки географічно він знаходиться на одній широті з Італійським Барі. Трохи пізніше тут з'явилися слов'яни, які, часом успішно, а іноді не дуже, намагалися відвоювати територію у візантійців та Османської імперії.

Місто неодноразово змінювало господарів, і кожен з них намагався змінити його образ на свій смак. Результатом цього став неповторний архітектурний стиль, в якому поєдналися традиції Сходу і Заходу.

Туристичні міста Чорногорії, Бар

1089 році Бар став резиденцією архієпископства, і потрапив під сербське правління Стефана Німану з династії Неманичів, що правив до 1183. Ім'я першого архієпископа досі невідомо, однак руїни першого собору Бара, побудованого в VI столітті, можна знайти недалеко від гавані.

Крім Неманичів та іллірійців, Баром в різні часи правили римляни, венеціанці і навіть турки, які захопили його в 1571 і утримували понад 300 років. У 1878 році його взяла під свій контроль армія Чорногорії, проте Старий Бар при цьому зазнав значних руйнувань від військових дій.

Сто років потому залишки фортеці були ще більше пошкоджені в результаті землетрусу 1979 року. Після 1976 року, коли була прокладена залізниця між Белградом і Баром, місто придбало економічну значимість і перетворилося у велику транспортну розв'язку.

Старе місто - головна визначна пам'ятка Бара

Найбільш важливий туристичний об'єкт - Старий Бар. Тут сучасне життя проходить в тіні турецьких лазень, римських акведуків і тисячолітньої цитаделі. Уряд Чорногорії зараз розробляє амбітний проект повної реконструкції Старого міста, що підкреслює його важливе туристичне значення.

Що подивитися в Барі, незвідана Чорногорія

Старий Бар знаходиться на більш віддаленому від узбережжя пагорбі, де і був споруджений іллірійцями як типова фортеця. Він займає приблизно 4 гектари суцільного музею під відкритим небом. Цікаві залишки церков Святої Катерини (XIV століття) і Святої Венеранди (XV століття), а також храм Святого Миколая, збудований в 1288 році. Видно залишки масивного акведуку, який забезпечував місто питною водою.

Серед визначних пам'яток Бара, які варто відвідати в місті, Палац короля Ніколи з каплицею, зимовим садом, і видом на море. Побудований він у 1885 році. Зараз тут знаходиться краєзнавчий музей.

У XVI столітті тодішні власники Бара, венеціанці, зробили в місті «перестановку» і на місці величезної вежі біля входу побудували церкву і постамент лева Святого Марка, які добре збереглися. Мечеть Омербашіча (1662) також стоїть перед входом, поруч з Могилою Дервіш Хасана.

Що ще подивитися в Барі

У передмісті Бара перебуває чи не найстаріше оливкове дерево в світі, Stara Maslina. Воно налічує понад 2000 років і є, фактично, ровесницею християнства. Це дерево - символ життєвої сили Бара, оскільки маслини і оливкове масло займають важливе місце в житті міста. Незважаючи на трохи завищену ціну, тутешня оливкова олія продається по всій країні. Така популярна вона не тільки завдяки якості та смаку, але і виробництва в екологічно чистих умовах.

Стара масліна, Чорногорія, фото

Не треба забувати про те, що Бар - це основний морський порт Чорногорії. Звідси регулярно ходить паром в італійський Барі, місто-побратим. Тут багато магазинів з речами звідти, тому багато туристів їдуть сюди на своєрідний «італійський» шопінг.

Пляжі в Барі, в основному, піщано-галькові та піщані. Найпопулярніший з них - міський пляж, довжиною близько кілометра. Неподалік, на мілководді, знаходиться кілька затонулих кораблів, які можуть зацікавити дайверів. Це німецький крейсер, австро-угорський есмінець, яхта короля Ніколи.

Також Бар відомий річним культурно-мистецьким фестивалем, який привносить атмосферу свята в маленьке містечко, перетворюючи його з важливої транспортної розв'язки Чорногорії у по-справжньому приємне і цікаве для відвідування місце.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар