lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Популярні питання туристів | Світ туризму

Тур.FAQ

Питання туристів про документи

Які документи потрібні для поїздки за кордон?

Коли потрібно дозвіл на виїзд для дитини?

Чи потрібно брати з собою «внутрішній» паспорт?

Чи робити копії документів у дорогу?

Який термін повинен бути у закордонного паспорта для поїздки за кордон?

Що робити, якщо втратили паспорт за кордоном?

Чи можна виїхати за кордон, якщо в паспорті дівоче прізвище?

Що робити, якщо втратив документи на тур?

Що таке ваучер для поселення в готель?

Що таке електронний квиток?

Що робити, якщо у квитках помилка?

Які документи потрібні, щоб поїхати відпочивати з твариною?

Які потрібні водійські права, щоб поїхати за кордон на авто?

Навіщо потрібна «Зелена карта»?

Туристичні питання про візи

Навіщо потрібна віза?

Де відкривають візи?

Які бувають різновиди шенгенських віз?

Чим відрізняються туристичні візи?

Що таке мультивіза?

Для чого потрібна Шенген-віза?

Навіщо відкривати шенгенську мультивізу?

Для чого потрібна транзитна віза?

Які країни частіше видають мультивізи?

Як довго чекати видачі візи?

Чим відрізняється візовий термін дії від терміну перебування?

Які країни відкриті для туристів з шенгенською візою?

В які країни відкриті двері громадянину України без візи?

Які документи потрібні, щоб отримати візу?

Чи можна не ставити візу в паспорт?

Якщо візу не видають, що робити?

Які країни відмовляють у візі?

Питання туристів про готелі

Чи бувають готелі менше 3 зірок?

Що таке хостел?

У чому відмінність між 3-зірковими і 4-зірковими готелями?

Які послуги в 5 зірках?

Що це за нововведення: готелі 6 і 7 зірок?

Що таке шале?

Спа-готель - що це?

Що таке Resort-готель?

Як вибрати готель, якщо в країні немає системи «зірок»?

Чому в різних країнах 5 зірок різні?

Що означає номер ROH, коли вибираєш готель?

Що є в бунгало?

Що таке апартаменти?

У чому відмінність номерів люкс від сьют?

Чи буває щось краще, ніж «все включено»?

Чому не можна заселитися в готель з ранку?

Що можна взяти з номера на пам'ять про відпустку?

До кого звертатися, щоб забронювати номер у готелі?

Загальні туристичні питання

Чим відрізняється туристичний оператор від агентства?

Чи не вигідніше купити тур у туроператора?

Що означає «індивідуальний тур»?

Що таке «гарячий тур»?

Що потрібно оплатити додатково при покупці туру?

За яким курсом валют оплачувати путівку?

Які документи видає турагентство при покупці туру?

Що таке чартерний рейс і як на нього забронювати квитки?

Що робити, якщо не можу знайти свій багаж?

Що означає «трансфер»?

Навіщо страхувати невиїзд?

Навіщо оформляти страховку із франшизою?

Чи потрібно оформляти додаткову страховку при виїзді за кордон?

Що таке tax free і як цим користуватися?

Що купувати в дьюті-фрі?
 

Питання туристів про документи


Які документи потрібні для поїздки за кордон?

Основні документи для виїзду за кордон це: закордонний паспорт, віза і страховка. Вирушаючи в дорогу з дитиною, необхідний закордонний паспорт для неї, нотаріально завірений дозвіл на виїзд від батьків, свідоцтво про народження. Беручи з собою домашнього улюбленця, слід подбати про міжнародний ветеринарний паспорт.

Коли потрібно дозвіл на виїзд для дитини?

Всім дітям до 16 років необхідний нотаріально завірений дозвіл на виїзд. Не вимагають його тільки якщо один з батьків помер або пропав безвісти, його позбавили батьківських прав або визнали недієздатним. Якщо мати самотня і відомостей про батька немає в свідоцтві про народження, то і дозвіл від нього не потрібно. Дитину можуть випустити за кордон без дозволу батьків за рішенням суду. Кожна з причин відсутності дозволу на виїзд повинна бути підтверджена документально.

Чи потрібно брати з собою «внутрішній» паспорт?

В абсолютній більшості випадків «внутрішній» паспорт за кордоном не знадобиться. Хіба що у випадку втрати закордонного паспорта під час подорожі. Брати його з собою або залишити вдома, слід вирішити на власний розсуд.

Чи робити копії документів у дорогу?

Обов'язково робіть копії всіх документів, тому що їх втрата може спричинити складнощі з подальшим перебуванням у чужій країні і з поверненням додому. Можна не просто зробити паперові копії паспортів, водійського посвідчення, квитків, броні готелю, страховки, але і відсканувати їх, зберігши на віртуальний диск. Тоді до документів буде доступ з будь-якої точки земної кулі.

Який термін повинен бути у закордонного паспорта для поїздки за кордон?

У кожної країни різні вимоги до терміну дії закордонного паспорта до закінчення поїздки. Наприклад, популярні Туреччина і Таїланд вимагають, щоб цей термін складав 6 місяців, на Багами можна летіти, якщо до закінчення терміну 1 місяць, а кордон Шенгену можна перетинати з паспортом, термін дії якого закінчиться через 3 місяці. В цілому вимоги різняться від півроку до одного місяця. Найдемократичніша в цьому сенсі - Ямайка. Сюди можна в'їхати за чинним паспортом і 3 місяці гостювати в країні з документом, який вже не дійсний.

Що робити, якщо втратили паспорт за кордоном?

При втраті закордонного паспорта слід звернутися до місцевої поліції. Там вам дадуть довідку, з якою необхідно поїхати в посольство або консульство своєї країни. У представництві дадуть відповідь на всі питання туриста і видадуть тимчасове свідоцтво, за яким ви зможете повернутися додому. Для цього вам запропонують заповнити анкету, сфотографуватися і підтвердити свою особу «внутрішнім» паспортом, водійськими правами або будь-яким іншим документом з вашим фото. Копії теж підійдуть.

Чи можна виїхати за кордон, якщо в паспорті дівоче прізвище?

Часто, не встигнувши поміняти прізвище в закордонному паспорті нареченої, молодята прагнуть виїхати у весільну подорож. Деякі вносять в анкету для отримання візи дівоче прізвище, хтось їде в країни, для в'їзду в які не потрібна віза. В основному на це дивляться крізь пальці, тим не менш, якщо керуватися буквою закону, то паспорт з дівочим прізвищем є недійсним.

Що робити, якщо втратив документи на тур?

Якщо загублено договір з туристичним агентством, то звернувшись до його співробітників, можна отримати копію. Попросіть вислати ваучер і квитки на свою електронну пошту, щоб, у випадку втрати, можна було б їх роздрукувати самостійно. Агентство зобов'язане відповісти на всі питання туристів.

Що таке ваучер для поселення в готель?

Ваучер - свідчення про наявність броні в готелі. Цей документ може знадобитися для підтвердження мети поїздки при отриманні візи, а також при заселенні в готель.

Що таке електронний квиток?

Електронний квиток - повноцінний проїзний документ. Він отримується пасажирами через інтернет, на офіційних сайтах авіакомпаній, залізниці або на сайтах спеціальних агентств-посередників. Туристи часто задають питання, чи потрібно міняти такий квиток в касі. Однозначно ні.

Що робити, якщо у квитках помилка?

Зазвичай допускається наявність від 1 до 3 помилок в електронних квитках. Українська залізниця допускає не більше 3 помилок. У кожної авіакомпанії-перевізника можуть бути власні правила на цей рахунок. Краще зв'язатися з адміністрацією і уточнити допустимість конкретної помилки. До помилок у ПІБ ставляться спокійно, якщо не змінено звучання імені.

Які документи потрібні, щоб поїхати відпочивати з твариною?

Перед тим, як виїжджати за кордон з домашнім улюбленцем, необхідно ознайомитися з правилами на ввезення тварин конкретно в країну подорожі. Для більшості країн вимоги одні: наявність ветеринарного паспорта міжнародного зразка (у ньому обов'язково повинен бути номер мікрочіпа, відмітки про щеплення) і надійний контейнер для перевезення. Однак, можуть зажадати, щоб деякі щеплення були зроблені не менше, ніж за 30 днів до в'їзду, а також попросити пред'явити довідки про те, що тварина здорова, що вона не представляє племінної цінності, про аналіз крові на титрування антитіл. У деяких країнах є заборона на ввезення певних порід, видів тварин або дитинчат молодше 3 місяців.

Які потрібні водійські права, щоб поїхати за кордон на авто?

Посвідчення водія для виїзду за кордон має бути міжнародного зразка і відповідати певним стандартам. Національне посвідчення підійде для поїздок до країн Віденської Конвенції, якщо в ньому пронумеровані рядки з інформацією, дані продубльовані латиницею, вказано термін дії. При поїздці в країни, які підписали Женевську Конвенцію, слід отримати міжнародне водійське посвідчення. Це сіра книжечка на 6 мовах, яка буде дійсна тільки при пред'явленні разом з національними правами.

Навіщо потрібна «Зелена карта»?

«Зелена карта» - міжнародний поліс автоцивілки. Виїзд за кордон без оформлення цієї страховки заборонений. Вона дійсна в 47 країнах. Відшкодовується збиток, заподіяний власником авто. Оформити таку страховку можна на термін від 15 днів до 1 року. На питання туристів про суму страхування можуть відповісти тільки відповідні органи країни, в якій скоєно ДТП.

Туристичні питання про візи

Навіщо потрібна віза?

Віза - спеціальна позначка, яка проставляється в закордонному паспорті або на окремому бланку, дає право відвідати країну. Таким чином, держави убезпечили свою територію від відвідувань небажаними особами. Чим багатша і розвиненіша країна, тим ретельніший відбір і складніше отримання візи.

Де відкривають візи?

Щоб отримати візу, потрібно здати необхідні документи в посольство (консульство). Якщо відкривається Шенгенська віза і планується вояж по країнах, візу видадуть в представництві держави, де проведете більше часу. Не визначившись із часом перебування, зверніться до країни, з якої плануєте почати свою подорож в зону Шенген. Туристичні та інші спеціалізовані агентства можуть допомогти оформити візу за додаткову плату.

Які бувають різновиди шенгенських віз?

Є візи, які відрізняються за кількістю в'їздів. Вони бувають багаторазовими, дворазовими або однократними. Також є певні категорії віз, визначити які можна за літерою на штампі. Візи «А» дають дозвіл на перебування на території аеропорту, візи «В» - транзитні, «С» - туристичні, а «D» - спеціальні національні, довгострокові візи, що дозволяють транзитний проїзд іншими країнами, тривале перебування можливе тільки в країні, яка її видала.

Чим відрізняються туристичні візи?

Туристичні візи відрізняються термінами. Віза С1 видається на 30 днів, С2 - на 30-90 днів, С3 - документ, з яким можна перебувати в країні 90 днів або більше, діє рік, С4 - теж багаторазова на 90 днів, дійсна п'ять років.

Що таке мультивіза?

Мультивіза - документ, який дозволяє в'їжджати в країну коли захочеться і скільки захочеться разів. У паспорті позначається буквою М. Вона може видаватися терміном від півроку до 5 років. Часто, кажучи про мультивізу, мають на увазі візу в Європейський союз, яка дається на рік і відкриває для відвідування всі країни в зоні Шенген.

Для чого потрібна Шенген-віза?

Шенгенська віза - своєрідна перепустка, що виписується для в'їзду в держави Шенген-зони, тобто у 26 країн, які вирішили примкнути до однойменної угоди. На внутрішніх рубежах цих країн відсутній прикордонний контроль. Тому, отримавши Шенгенську візу, дозволяється відвідувати будь-які держави з цього списку.

Навіщо відкривати шенгенську мультивізу?

Шенгенська мультивіза дозволяє неодноразово перетинати кордони Шенгенської зони. Відкривається в консульстві будь-якої з країн, які відкрили кордони і беруть участь у Шенгенській угоді. Її можна отримати на півроку або максимум на п'ять років.

Для чого потрібна транзитна віза?

Назва візи розкриває її суть. Це документ, який оформляється для проїзду через країну. Такі візи одноразові і дворазові. Оформляється транзитна віза по відкритій візі або за наявності квитків до основної країни. У пункті пересадки дозволено перебувати не більше 3 діб. При перетині країни на автомобілі, відстань, яку необхідно проїхати, ділиться на добовий пробіг, який дорівнює 500 км.

Які країни частіше видають мультивізи?

Вважається, що найлегше отримати мультивізу через консульства Словаччини, Греції, Польщі та Іспанії. Італія, Франція, Чехія і Фінляндія з меншою ймовірністю, але теж часто видають мультивізи.

Як довго чекати видачі візи?

Якщо документи для отримання візи оформлені правильно, то буде потрібно до 10 днів. Якщо документи були подані в свята або з липня по серпень, коли великий наплив відпускників, цілком імовірно, що доведеться почекати близько 2 тижнів.

Чим відрізняється термін дії візи від терміну перебування?

Термін перебування - дні, які дозволено провести в країні. А термін дії візи - період, протягом якого можна скористатися цими днями. Наприклад, віза дійсна 6 місяців, а термін перебування обмежений - 90 днів. Значить в'їжджати в країну дозволено скільки завгодно разів протягом 6 місяців. Але всього перебувати в країні за ці півроку - максимум 90 днів.

Які країни відкриті для туристів з шенгенською візою?

З шенгенською візою відкриті для відвідування 26 держав: Литва, Австрія, Словаччина, Чехія, Данія, Швейцарія, Латвія, Бельгія, Люксембург, Нідерланди, Польща, Греція, Португалія, Мальта, Угорщина, Словенія, Франція, Норвегія, Фінляндія, Швеція, Німеччина , Ісландія, Естонія, Іспанія, Ліхтенштейн.
Монако, Сан-Марино і Ватикан скасували прикордонний контроль, тому туди теж спокійно пустять з шенгенською візою.

Володар шенгенської мультивізи може відвідати Андорру і держави, які хочуть підписати Шенгенську угоду: Албанія, Болгарія, Кіпр, Македонія, Румунія, Хорватія. Багаторазова віза потрібна тому, що при проходженні кордону цих країн, ви залишаєте Шенгенську зону. Володарям одноразової візи шлях назад буде закритий.

В які країни відкриті двері громадянину України без візи?

З «внутрішнім» паспортом громадяни України можуть потрапити в Білорусь і Росію.

Безвізовий режим по закордонному паспорту доступний в таких країнах, як: Албанія, Гонконг, Боснія і Герцеговина, Ямайка, Бразилія, Бруней, Панама, Вірменія, Гватемала, Туреччина, Гренада, Грузія, Парагвай, Туніс, Перу, Піткерн, Західна Сахара, Антигуа і Барбуда, Ізраїль, Казахстан, Киргизія, Малайзія, Мікронезія, Самоа, Молдавія, Аргентина, Монголія, Острови Кука, Македонія, Сальвадор, Свазіленд, Сербія, Намібія, Нікарагуа, Сейшельські острови, Ніуе, Таджикистан, Узбекистан, Чорногорія, Чилі, Шпіцберген , Азербайджан, Еквадор, Ян-Маєн.

Які документи потрібні, щоб отримати візу?

С «внутренним» паспортом граждане Украины могут попасть в Беларусь и Россию.

Кожна країна самостійно визначає документи, які потрібно пред'явити, щоб отримати візу. Є основні документи, які найчастіше вимагають здати для оформлення візи. Це закордонний паспорт, пара фотографій, копія «внутрішнього паспорта» і ксерокопії попередніх закордонних паспортів, страховка і спеціальна анкета. Також ви повинні будете підтвердити мету своєї поїздки (запрошенням, квитками, бронню в готелі) і свою платоспроможність (довідкою, виданою на роботі, і випискою з рахунку). Оформляючи дитячу візу, знадобиться дозвіл на вивезення за кордон від другого з батьків.

Чи можна не ставити візу в паспорт?

Деякі країни дійсно видають візи на окремому вкладиші. Наприклад, Ізраїль. Таким чином, держава піклується про туристів, оскільки з візою Ізраїлю, проставленою в паспорт, не пустять в Іран, Сирію, Ліван, Судан, Лівію і Ємен.

Якщо візу не видають, що робити?

Якщо відмовлять в оформленні візи, вас повідомлять про причину. Консульства намагаються відповідати на запитання туристів. В основному причина відмови - помилки в документах. Їх необхідно виправити і подати ще раз. Якщо причина відмови в іншому, то в найближчі декілька днів можна подати апеляцію. При цьому бажано підтвердити свою благонадійність і фінансову спроможність додатковими документами.

Які країни відмовляють у візі?

Практично всі країни можуть відмовитися видати візу. Але існує негласний рейтинг, згідно з яким Бельгія, Данія, Швеція, Австрія, Нідерланди та Німеччина частіше за інших відмовляють у видачі віз.

Питання туристів про готелі

Чи бувають готелі менше 3 зірок?

Є готелі з 1 і 2 зірками. Це дуже бюджетний варіант ночівлі для туриста. Ті, що з однією зіркою, нагадують хостели. Всі номери схожі один на одного і вміщають 2-4 ліжко-місця на 10 квадратних метрах. Про щоденне прибирання номерів мова тут не йде. У двозіркових готелях обстановка трохи краще. Тут кімнати трохи більші, можлива прибирання. Номери відрізняються, можливі «сингли» і «сімейні».

Що таке хостел?

Хостел - це маленький гуртожиток для економних мандрівників. Якщо ви обмежені в засобах, але хочете побачити світ, то хостел - прекрасне місце для безпечної ночівлі. Зазвичай це виглядає так: кімнати з двоярусними ліжками, телевізором, місцем для зарядки ґаджетів, WI-FI і зручностями в коридорі. Для туристів доступна загальна кухонька з безкоштовною кавою, невелика пральня.

У чому відмінність між 3-зірковими і 4-зірковими готелями?

Готель в 4 зірки вважається готелем високого класу, на відміну від 3-зіркового побратима середнього класу. Але насправді іноді відмінності не надто значущі, помітні або потрібні відпочивальникам. У готелях з меншою «зірковістю» є бізнес-центри для роботи і басейни з тренажерними залами для відпочинку. В 4 зірках додаються конференц-зали, бари-ресторани, масажні та спа-процедури, а також значно збільшуються ціни на номери.

Які послуги в 5 зірках?

5-зіркові готелі - це готелі класу люкс. Тут може бути безліч додаткових послуг для постояльців: гольф-клуб, тенісні корти, клуби для дітей, приватні басейни, апартаменти і вілли. Працівники готелю дадуть відповіді на запитання туристів 24 години на добу.

Що це за нововведення: готелі 6 і 7 зірок?

Готелі в 6 і 7 зірок з'явилися нещодавно. Вони орієнтовані на VIP-клієнтуру. Тут до кожного гостя приставлений батлер (дворецький). Оскільки більшість сервісів відповідає 5 зіркам, то менеджмент готелю намагається підвищити свій статус турботою про клієнтів і оригінальністю розваг. Таким чином, батлер виконає всі забаганки, якщо вони не суперечать законодавству, постояльцю можуть навіть вставити ортопедичні устілки у взуття, для більшої зручності. У цих готелях клієнтів будуть оточувати золото, технічні новинки і екзотичні кулінарні шедеври.

Що таке шале?

Шале - це невеликий будиночок у сільському стилі. Раніше шале служили пастухам укриттям від негоди. Зараз так називають дерев'яні будиночки для туристів на гірськолижних курортах. В шале може бути кілька спалень, камінний зал, більярдна, кухня, окрема сауна і басейн.

Спа-готель - що це?

Спа-готелі пропонують своїм постояльцям комплекс оздоровчих і омолоджуючих процедур. Для цього використовують лікувальні грязі, водорості, рослини, солі. У цих готелях є ванни та басейни, наповнені мінеральною або морською водою і обладнані гідромасажем. Клієнтам пропонують спробувати різного виду парні: від турецьких лазень до фінської сауни. Деякі спа-готелі можуть виконувати функції санаторію і спеціалізуватися на лікуванні конкретного захворювання. Зазвичай такі готелі розташовані на березі моря або поблизу мінеральних, термальних джерел.

Що таке Resort-готель?

З англійської перекладається як курорт-готель. Це великі готелі зі своїми пляжами, басейнами, барами, ресторанами, магазинами, спа-салонами, атракціонами, спортивними майданчиками. На закритій території готелю є все для відпочивальників, щоб ті не переривали відпочинок поїздками в інші місця.

Як вибрати готель, якщо в країні немає системи «зірок»?

Зазвичай готелі в країнах, де не використовується система «зірок», все одно дублюють свій рівень для туристів. Наприклад, у Греції поряд з буквами (А - 4 зірки, В - 3, С - 2, D - 1) відразу проставляють кількість зірок. Великобританія, що раніше використала систему «корон», переходить на зірки. Найчастіше такі питання туристи задають, збираючись на інший континент. Немає зірок в США і Канаді, тут літери означають наступне: T - 1-2 зірки, M - 3, F - 3-3 +, S - 4 зірки, D - 5.

Чому в різних країнах 5 зірок різні?

Основні стандарти, за якими присвоюються зірки готелям, прописані в документі 1989 року, прийнятому на сесії Всесвітньої туристичної організації. Багато з пунктів вже не відповідають вимогам часу, наприклад, наявність кольорового телевізора в номері давно не розкіш. Завдяки цим пунктам, можна знайти лазівки, які дозволяють поставити 5 зірок готелю, який тягне на 4 або 3. Крім того, у багатьох країнах «зірковість» присвоюється Міністерством туризму з поправкою на національне розуміння краси і затишку.

Що означає номер ROH, коли вибираєш готель?

Зазвичай при замовленні номера можна вибрати його розташування і вид з вікна. Щоб милуватися на море або гори, доводиться доплачувати. Номер ROH коштує дешевше, але адміністрація не гарантує вам шикарний вид з вікна. По приїзді вас поселять у вільний номер на розсуд менеджера готелю.

Що є в бунгало?

Однозначної відповіді на це туристичне питання немає. Бунгало бувають різними. Є будови, які просто знаходяться на віддалі від головного корпусу і за розміром менше стандартних номерів. А можуть бути абсолютно люксові двоповерхові будівлі на березі океану, з власним басейном і терасою.

Що таке апартаменти?

У готелях так називають номери квартирного типу. Тобто, номер складається з декількох кімнат, включаючи кухню. У ньому можна жити і працювати, як у своїй квартирі. Існують апарт-готелі, вони надають для проживання тільки апартаменти або складаються з окремих вілл, кожна з яких має свій штат прислуги.

У чому відмінність номерів люкс від сьют?

Номери сьют зазвичай більші за розміром, у них покращене планування, вишуканіші меблі. Такі номери розраховані на більш заможних постояльців. При замовленні номера краще уточнити у менеджера, в чому відмінність в номерах у конкретному готелі.

Чи буває щось краще, ніж «все включено»?

У готелях буває система «все безкоштовно» (HCAL). Всі туристичні питання вирішуються самі собою. Оплата буде потрібна при викликах лікаря, покупках у магазинах, за телефонні переговори і користування послугами перукаря. Крім того, можуть стягувати плату за заняття підводним плаванням і деякими видами водного спорту. Все решта — безкоштовно і перелік послуг просто величезний.

Чому не можна заселитися в готель з ранку?

Є міжнародні норми поселення в готелі. Здебільшого, заселення відбувається в 14.00, а виселення в 12.00. Таким чином, у персоналу є дві години на прибирання номеру. В індивідуальному порядку можна домовитися про заселення раніше або від'їзді пізніше. Але навіть якщо таке можливо, то слід бути готовим до додаткової оплати. Вона може дорівнювати половині добової вартості номера.

Що можна взяти з номера на пам'ять про відпустку?

З собою можна взяти туалетні приналежності (мило, шампунь, гель для душу), набори з логотипами готелю: канцелярський, швейний, для чищення взуття, сірники, зубочистки, подаруночки від готелю. Вважається, що можна взяти капці, адже вони - одноразові. Біля газет і журналів зазвичай стоїть оголошення, що їх можна брати з собою, в іншому випадку в рахунок внесуть оплату преси. Всі інші прихоплені «сувеніри» будуть вважатися крадіжкою.

До кого звертатися, щоб забронювати номер у готелі?

Є кілька варіантів бронювання номерів. Можна звернутися у фірму, наприклад, туристичну, яка може надати таку послугу, а можна зробити все самостійно. Існує безліч інтернет-сайтів, через які менеджери готелів дадуть відповіді на запитання туристів і відпочивальник самостійно зможе замовити номер. Таке бронювання вигідніше.

Загальні туристичні питання

Чим відрізняється туристичний оператор від агентства?

Туроператор - це велика компанія, яка створює пакети туристичних путівок з окремих складових: квитків, броні на готель, екскурсій... Вони можуть дозволити собі нести ризики і викуповувати блоками на сезон певну кількість авіаквитків, забезпечувати наповнення і відправлення чартерних рейсів, бронювати заздалегідь місця в готелі.

Туристичні агентства - це свого роду перекупники. Вони займаються продажем вже готових турів, які замовляють у туроператора. Менеджери агентств спілкуються з мандрівниками і відповідають на питання туристів.

Чи не вигідніше купити тур у туроператора?

У більшості випадків, ні. Не всі імениті туроператори співпрацюють з приватними замовниками, віддаючи перевагу дистрибуції через агентства. Менеджери туроператора не приділять вам уваги при підборі туру. Ціна навряд чи буде відмінною від тієї, за якою вам продасть путівку турагентство, яке купує їх з оптовими знижками. Крім того, туристичні агентства можуть співпрацювати з декількома туроператорами, що розширює кількість можливих варіантів туру і цін на нього.

Що означає «індивідуальний тур»?

Це означає, що тур буде підібраний з урахуванням побажань замовника. Такі путівки замовляють ті, хто хоче відвідати місця, далекі від масового паломництва туристів, а також просто люди, які цінують відпочинок. Туристу нададуть все: персонального гіда, бажану авіакомпанію, потрібний трансфер по країні, прокат авто улюбленої моделі, бронювання певного номера в конкретному готелі.

Що таке «гарячий тур»?

Це тур, який може не продатися за повною ціною через наближення термінів відправки. Тому туроператор максимально знижує ціну, щоб його реалізувати. Для туриста такі пропозиції - ризик, тому що немає можливості вибору готелю, не можна запланувати поїздку і підготувати візу заздалегідь. Тут логічні запитання туристів: навіщо мені це треба? Що я отримаю? Мандрівник отримує відпочинок за дуже низькою ціною. Вартість такої путівки може бути нижче звичайної до 70%.

Що потрібно оплатити додатково при покупці туру?

Додаткові витрати для туриста - це візовий і паливний збір, екскурсії. Візовий збір оплачується при отриманні цього документа в посольстві або в аеропорту після прибуття. Паливний збір у кожної авіакомпанії свій. Це сума, яка необхідна перевізнику для оплати обслуговування в аеропортах і заправки літака паливом. Окремо оплачуються додаткові екскурсії, які не включені у вартість туру. Все це обумовлюється при покупці туру заздалегідь.

За яким курсом валют оплачувати путівку?

Гроші за путівку туристичні агентства беруть у національній валюті, хоча ціни пишуть у доларах або євро. Вартість такої путівки розраховується за курсом, який виставляє туроператор у себе на сайті. Оформляючи путівку раннього бронювання, можна зафіксувати курс на момент покупки.

Які документи видає турагентство при покупці туру?

Спочатку в агентстві видається примірник підписаного договору і чек на оплачені послуги. Після оплати путівки туроператору, на електронну пошту замовника висилається авіаквиток, ваучер для заселення в готель і страховка. У деяких випадках турагентство може видати вже роздрукований паперовий варіант цих документів. Існує практика видачі документів на тур вже в аеропорту перед рейсом. Уточніть ці туристичні питання і тонкощі перед покупкою.

Що таке чартерний рейс і як на нього забронювати квитки?

Чартерні - додаткові рейси, на відміну від регулярних, у них немає чіткого розкладу. Вони створені для перевезення певної групи людей. Найчастіше такі рейси організовують туроператори для доставки груп туристів, що купили тур. Ціна квитка на чартер менше, але якщо літак не вилетів — відшкодування, зазвичай, немає. Купити квиток на нього можна за 1-2 дні до вильоту, забронювати за добу, якщо будуть вільні місця.

Що робити, якщо не можу знайти свій багаж?

Потрібно звернутися до служби розшуку багажу в аеропорту. Шукати втрачені речі будуть 21 день, після чого авіакомпанія повинна виплатити компенсацію. Є два варіанти виплат, вони залежать від країн, в яких зареєстрована авіакомпанія. Виплачують або $1400 за весь багаж або по $20 за кожен кілограм.

Що означає «трансфер»?

У туризмі так називають послугу доставки туриста від аеропорту, вокзалу до готелю, а потім назад. Гід зустрічає групу і проводжає до автобуса, який буде здійснювати перевезення. Передбачаючи питання туристів, варто уточнити, що така послуга безкоштовна і повинна входити у вартість туру. У деяких аеропортах існує власний трансфер. Безкоштовний автобус відвозить пасажирів у місто.

Навіщо страхувати невиїзд?

Таке страхування не є обов'язковим і досить дороге. Воно обійдеться в 6-8% від вартості туру. Зате, якщо вам не вдасться відправитися в довгоочікувану відпустку, то гроші не пропадуть. Таке страхування передбачає неможливість виїзду, якщо захворів сам турист або близький родич, прийшла повістка або призначено судове засідання. Особливо актуальною стає така страховка, якщо тур купується заздалегідь. Компенсація не виплачується, якщо людина просто передумала їхати.

Навіщо оформляти страховку із франшизою?

Одне з популярних туристичних питань. Лише задля економії. Вартість такої страховки нижче, тому вона часто пропонується оператором для здешевлення туру. При такому варіанті страхування, туристу, щоб отримати страховку, необхідно буде сплатити франшизу. Сума цієї оплати звичайна дорівнює 30-50 $ або 15% від вартості туру. Страховка без франшизи дорожче, але завдяки їй, можна отримати будь-яку медичну допомогу безкоштовно.

Чи потрібно оформляти додаткову страховку при виїзді за кордон?

Рішення оформляти чи ні додаткову страховку, належить тільки туристу. Варто уважно прочитати типовий договір страхування, який пропонує туроператор. Зазвичай в нього не включена страховка від невиїзду, спортивна страховка (вона може знадобитися, якщо плануєте зайнятися дайвінгом, рафтингом або покататися на гірських лижах), страховка багажу, страхування цивільної відповідальності (виплата в разі фізичної або матеріальної шкоди третім особам). Якщо якийсь з цих варіантів страхування мандрівник визнає за необхідне, то можна додатково його оформити.

Що таке tax free і як цим користуватися?

Tax free - відшкодування частини податку на додану вартість товару. Так, здійснюючи покупку в спеціалізованих мережах одним чеком на певну суму, турист може повернути від 7 до 21% вартості товару. Для цього потрібно попросити у продавця оформити чек tax free і зберегти звичайний чек на товар. Митники ставлять штамп на чеку tax free і ви можете отримати за нього належну суму в спеціальних пунктах обміну, які знаходяться прямо в аеропорту. Також повернення можна оформити в банку рідної країни, який співпрацює з оператором tax free.

Що купувати в дьюті-фрі?

«Що купувати в дьюті-фрі і чи вигідно це?» - Улюблені питання туристів під час очікування в аеропорту. Найпопулярніші товари в магазинах безмитної торгівлі: тютюнові вироби, алкоголь, косметика, парфумерія та ювелірні вироби. Ці товари коштують дешевше, а якість значно краща саме в дьюті-фрі. Деякі магазини можуть продавати брендові аксесуари та одяг, сувеніри. Останні купувати не варто, їх вартість часто завищена.