lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less В якій країні найдорожчі дороги | Світ туризму

В якій країні найдорожчі дороги

Який водій не любить промчати надшвидкісним автобаном? А чи замислювалися ви, у скільки обходиться будівництво кілометра такого задоволення? Ні? Тоді вам буде цікаво дізнатися, в якій країні найдорожчі дороги.

Німеччина

Про якість німецьких доріг ходять легенди. Навіть до найбільш віддалених селищ прокладений якісний асфальт, не кажучи вже про вулиці всередині населених пунктів. Окремої уваги заслуговують славнозвісні німецькі автобани, які становлять приблизно 30% протяжності всіх доріг Німеччини. На них спокійно може приземлятися Боїнг 747, вагою понад 300 тонн. Середній термін експлуатації до капітального ремонту - 30-40 років.

Читайте також: Скільки важить літак

Вартість кілометра швидкісного автобану складає 19-20 млн євро. Це далеко не найдорожчі дороги в світі, але за ці гроші німці отримують не просто хороше дорожнє покриття (це само собою), а безпеку і комфорт. Інформативна розмітка, зрозумілі дорожні знаки і покажчики, електронні табло, що інформують водіїв про те, що відбувається попереду, - все продумано до дрібниць, з німецькою педантичністю. Постійний моніторинг та удосконалення технологій сприяють зменшенню кількості аварій, незважаючи на те, що на багатьох ділянках автобанів взагалі відсутні обмеження швидкості.

ШвейцаріяГірський серпантин

Швейцарці славляться не меншою педантичністю, ніж німці. У цій країні теж ідеальні дороги, проте обходяться вони дещо дорожче, ніж у Німеччині. В середньому, кілометр коштує близько 40 млн євро. Виною тому гориста місцевість, висота і важкодоступність багатьох ділянок. Найбільше збільшує вартість доріг будівництво тунелів. Обслуговування теж «влітає в копієчку», адже практично всі дороги знаходяться під цілодобовим відеоспостереженням.

Китай

Пару десятків років тому навіть не передбачалося, що в такій країні, як Китай, будуватимуть найдорожчі дороги. Середня вартість кілометра тут становить приблизно 11 млн доларів, але вона постійно росте за рахунок того, що китайський уряд береться за все більш складні і масштабні проекти. Один з останніх прикладів - швидкісний автобан між містами Джішоу і Чанджі. Складний рельєф і конструктивні особливості довгого мосту підвищили вартість до 71 млн доларів за 1 км.

США

На відміну від прагматичних європейців, американці не звикли «економити на сірниках». Прокласти шикарну (за нашими мірками) трасу до якогось напівпокинутого села, де живе 10 індіанців, - для них це дрібниці. Вартість кілометра дороги тут нерідко перевищує 100 млн доларів. Рекордним стало будівництво багатої мостами і тунелями ділянки в Бостоні, яка обійшлася в 117 млн доларів за 1 км.

РосіяДорога в степу

А в якій країні найдорожчі дороги? Правильно, в Росії. Ви, напевно, здогадуєтеся, що причиною тому не найвища якість, а відкати та корупція на всіх рівнях. Згадати тільки горезвісні 48 кілометрів по дорозі в Сочі, побудовані до Олімпіади-2014, які обійшлися в 7 млрд доларів (140 млн за 1 км). Журнал Esquire підрахував, що за таку суму можна було покрити цю ділянку подвійним шаром стодоларових банкнот.

Але це ще не рекорд. Ось де Росія дійсно втерла носа всьому світу, так це під час будівництва четвертого транспортного кільця, в Москві. Проект ще не реалізований, і незрозуміло, чи добудують його взагалі, але лише одна ділянка, протяжністю 3,8 км, обійшлася Білокам'яній в 2,27 млрд доларів (майже 600 млн доларів за 1 км). Якщо проект все-таки буде реалізовано, то він ризикує увійти до Книги рекордів Гіннесса, як найдорожча інженерна споруда планети.

До слова, за якістю доріг Росія займає 125-е місце в світі. Як бачите, важливо не стільки в якій країні найдорожчі дороги, скільки вміння з розумом використовувати гроші для їх будівництва.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар