lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less В яких країнах туристам загрожує вірус Зіка

В яких країнах туристам загрожує вірус Зіка

Вибираєте напрям для майбутньої відпустки? Дізнайтеся, в яких країнах виявлено вірус Зіка, і постарайтеся виключити їх зі свого путівника.

Для довідки. Вірус Зіка вперше був виявлений ще в 1947 році, в Уганді. Тоді його носіями були макаки, які жили в лісі Зіка (звідси і назва вірусу). У 1948 році з'ясувалося, що переносниками лихоманки є комарі Aedes. А в 1968-му було зафіксовано перші випадки захворювання людини: спочатку в Нігерії, потім у Сенегалі.

З Африки вірус Зіка перекочував до країн Азії, а звідти - в Південну Америку. Мабуть, там він знайшов благодатний ґрунт, оскільки саме з цього континенту в 2015 стартувала епідемія, яка переросла в пандемію.

Вірус Зіка: країни поширення

На даний момент, згідно з даними ВООЗ, випадки лихоманки зафіксовані в 39 країнах. Перш за все, це Африка, Південно-Східна Азія та Південна Америка, де вірус Зіка охопив практично всі країни. У Європі поки фіксуються поодинокі випадки, і всі вони, на щастя, мають «імпортне» походження, тобто, були привезені (в тому числі, туристами) з інших країн. Існує кілька «зон ризику», які мандрівникам слід обходити стороною, або ж виявляти там максимальну обережність.

  • Бразилія: понад мільйон можливих випадків, близько 100 000 підтверджених
  • Колумбія: близько 600 000 підозр, 51 500 підтверджених випадків
  • Мексика: 160 інфікованих
  • США: 151 підтверджений випадок
  • Республіка Домінікана: 27 можливих, 10 підтверджених
  • Панама: 42 можливих, підтверджених поки немає

Звичайно, це далеко не повний список країн з вірусом Зіка, проте вже він дає приблизне уявлення про масштаби. Як бачимо, основним осередком зараження є Бразилія та Колумбія. Відповідно, держави, які межують з ними, автоматично потрапляють до зони ризику.

Слід зазначити, що туристичні країни, де є вірус Зіка, намагаються не афішувати його наявність, з цілком зрозумілих причин. Наприклад, у Таїланді оголошено про один випадок лихоманки, а у В'єтнамі взагалі відрапортували про повну її відсутність. Чи так це - хто знає. Можливо, наступна інформація допоможе вам вирішити, чи варто скасовувати заплановану поїздку.

Вірус Зіка, комар

Чи можна їхати в країни, де зареєстрований вірус Зіка?

На даний момент, не існує жодних особливих рекомендацій чи обмежень для чоловіків, а також для жінок, які не є вагітними. Вони можуть їхати в країни, де лютує лихоманка, але, звісно, на свій страх і ризик. У більшості випадків, за умови своєчасної медичної допомоги, захворювання проходить досить легко. Більшість симптомів давно відомі нам з різних штамів грипу. Однак, наслідки та можливі ускладнення до кінця не вивчені, тому навмисно шукати пригод все ж не варто.

Як захиститися від вірусу Зіка?

Поки не існує навіть більш-менш ефективної вакцини, краще, що ви можете зробити - уникати укусів комарів. Переносником лихоманки вважається лише один їх вид, Aedes, однак навряд чи ви зможете його відрізнити від звичайного, тому краще захищатися від усіх. Як це зробити - читайте за посиланням вище.

А якщо я вагітна?

Це саме той випадок, коли краще сидіти вдома і готуватися стати мамою. Найбільшу загрозу становить вірус Зіка саме для вагітних жінок. Вірніше, навіть не для них самих, а для майбутніх новонароджених. Вірус може викликати у них мікроцефалію - зменшений розмір черепа і, як наслідок, маленький розмір мозку.

Якщо відкласти поїздку в небезпечний регіон ніяк не виходить, слід вжити додаткових заходів безпеки. Проконсультуйтеся з лікарем, а під час поїздки не віддаляйтеся далеко від цивілізації та медичних установ. Також, до з'ясування всіх обставин, особливу обережність рекомендують проявляти жінкам, які планують завагітніти.

Що потрібно зробити після приїзду з країни, де є вірус Зіка?

Якщо ви вагітні, то слід відразу ж звернутися до лікаря і здати необхідні аналізи. Іншим можна не поспішати, оскільки ефективних засобів діагностики лихоманки поки що не існує. Принаймні, в умовах місцевої поліклініки у вас його точно не розпізнають. Якщо ж протягом трьох тижнів після приїзду у вас проявилися характерні симптоми (червоний висип, біль у суглобах, почервоніння очей), то слід іти до лікарні негайно.

Читайте також: Професії, пов’язані з подорожами

Вірус Зіка передається від людини до людини?

Поки що відомо, принаймні, одне підтвердження того, що вірус Зіка передається статевим шляхом. У 2009 році американський біолог, який повернувся з Сенегалу, «нагородив» ним свою дружину. Зараз з'являються свідчення, що передача вірусу можлива також через поцілунки, проте офіційного підтвердження ВООЗ поки не було.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар