lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Чим відрізняється мотель від готелю - важливі деталі

У чому різниця між мотелем і готелем?

Кожен мандрівник відмінно знає: для того, щоб враження від поїздки залишилися найкращими, головне - нормально виспатися. На щастя, варіантів безліч: готелі, мотелі, хостели ...

Як складається справа з готелями і мотелями? Різниця між ними тільки в одній букві або є щось ще? Давайте розберемося.

Як з'явилися готелі

Праотцями сучасних готелів були заїжджі двори. Втомлений подорожній міг залишитися в них на ніч і повечеряти. По суті, вони більше нагадували сучасні хостели - мінімум послуг за невелику плату. Перші такі заїжджі двори були побудовані в Стародавньому Єгипті, пізніше з'явилися у всій Європі. Будували їх зазвичай на розвилках доріг і у великих містах.

На Русі місця відпочинку для простих мандрівників називали «ямами» (звідси, до речі, і пішло слово «ямщик»). Постіль і їжа, - ось, в принципі, і все, що знаходили в них для себе відвідувачі цих місць. Інакше справа йшла з гостьовими дворами: призначалися вони винятково для іноземних купців. Це були величезні торгові комплекси, в яких приїжджі гості могли вдень здійснювати торгові операції, а вечорами відпочивати. Звичайно ж, рівень обслуговування в таких місцях був високий.

У Новий час, з розвитком торгівлі і промисловості, постоялі двори буквально заполонили світ. Так, до XIX століття готелі набули того вигляду, в якому ми знаємо їх сьогодні. Згодом з'явилася система класифікації таких готелів - ті самі горезвісні зірки, які даються готелям за рівень надання послуг.

Чим відрізняється готель від мотелю

У ХХ столітті кількість автомобілів почала стрімко зростати. На них подорожували і переїжджали, привозили продукти та інші товари, а значить, вночі водії повинні були десь відпочивати. Попит породив пропозицію і в 1925 році в Сент-Луїсі (США) з'явився перший придорожній готель.

Чим відрізняється мотель від готелю

Називався він «motor hotel»; пізніша назва скоротили до звичного для нас «мотелю». Найбільшу популярність мотелі отримали в 50-х - 60-х роках. Наприклад, один із символів туризму в Сполучених Штатах - мережа мотелів «Holiday Inn».

Чим сьогодні є готелі та мотелі? Готель - це будинок, в якому кімнати обладнані для комфортного тимчасового проживання приїжджих. Зазвичай готелі розташовуються в курортних зонах або у містах. Номери в них знімають на будь-який проміжок часу: хоч на ніч, хоч на кілька місяців.

Сервіс в сучасних готелях різноманітний; все залежить від того, скільки зірок йому зараховано. «Однозіркові» готелі надають мінімум послуг: сніданок і прибирання номера. Готелі середнього класу часто мають басейн, тренажерний зал, пральню, невеликий ресторанчик.

Мотелі розташовані виключно біля траси. Основна відмінність мотелю від придорожнього готелю - вхід у номер здійснюється з парковки. Стійка реєстрації зазвичай розташовується в окремому корпусі. Будівля повністю складається з номерів. Сервіс в мотелях мінімальний: прибирання в кімнатах, іноді - сніданок.

Найбільшу популярність мотелі здобули на своїй батьківщині: в Сполучених Штатах з них складається практично 50% всієї туристичної галузі. У країнах Європи найбільшу популярність мають придорожні готелі, кількість послуг, що надаються в них, значно більша. Однак мотелів там теж чимало. Ціна за відпочинок в мотелях країн ЄС приблизно від 15-ти до 30-ти євро.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар