lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Види та місця для екотуризму | Світ туризму

Види та місця для екотуризму

Цей порівняно новий напрямок стрімко набирає обертів. У пошуках кращих місць для екотуризму в світі жителі цивілізованої Європи ось уже кілька років штурмують незаймані куточки природи в Африці, Азії, Південній Америці ... Що ж вони там шукають?

Останнім часом географія подорожей розширюється, туристи стають все більш вибагливими і вимогливими. Здивувати їх чимось іноді не так вже й просто. У світі складається дивний парадокс: блага цивілізації в достатку, а людина все частіше прагне відмовитися від них на користь первозданної природи ...

Яскравий приклад - екотуризм. Напрямок, який вже став досить популярним, передбачає відмову від розкішних готелів, систем «все включено», комфортних транспортних засобів та інших напрацювань людства на користь натуральності, природності та єднання з природою. А ви хотіли б змінити завантажені траси гірськими велосипедними стежками, задушливі приміщення нічних клубів - прогулянками під зоряним небом, готельні басейни - гірськими струмками? Тоді вам буде цікаво дізнатися про різновиди екотуризму та найкращі місця світу для цього виду відпочинку.Будинок на озері

Види екотуризму

Сучасний екотуризм може переслідувати різні цілі, через що ділиться на декілька напрямів:

 1. Науковий - орієнтований на вивчення природи, проведення польових досліджень, різних спостережень.
 2. Активний - піші походи, альпінізм, велопрогулянки.
 3. Історичний - підтримує національну самобутність, знайомить з культурними традиціями.
 4. Подорож до природних резерватів - різного роду заповідників, національних парків.
 5. Агротуризм - найбільш актуальний для жителів мегаполісів, які вирушають до села, заміських будиночків, у ліс і займаються землеробством.

Особливості екологічного туризму

Екотуризм - окремий напрямок, який має свої, досить специфічні особливості, які відрізняють його від інших видів подорожей. У числі базових принципів:

 • Протидія негативному впливу на природу;
 • Популяризація відпочинку на природі;
 • Вивчення культури рідної землі;
 • Підтримка природоохоронних заходів;
 • Пропаганда екологічної освіти;
 • Підвищення привабливості окремих регіонів для туристів.Сапа

Кращі місця для екотуризму в світі

Найкращими місцями для екотуризму вважаються незаймані людиною природні простори. Таких куточків на планеті досить багато. Наприклад, Лаос. Нескінченні гірські плато, бурхливі річки, рисові плантації, зарості бамбуку ... У цих місцях неквапно прогулюються слони і леопарди, а повітря наповнене запахом волі. У Лаосі розроблено безліч піших маршрутів з різною складністю. Вони враховують рівень підготовки мандрівників і створюють оптимальне навантаження як для новачків, так і для бувалих екотуристів. Один з головних об'єктів - заповідник Намхое. За рік він приймає понад 250 000 мандрівників.

Перу. Тут створені всі умови для єднання з природою, країна вважається одним з кращих місць у світі для екологічного туризму. Деякі райони настільки слабо розвинені, що дістатися сюди можна лише Амазонкою на химерних корабликах, які нагадують ті, що ми в дитинстві майстрували з паперу.

Індія. Для багатьох синонімом екотуризму вже давно стала Індія - Керала. Тут розташовано безліч еко-готелів. Лікарські рослини, йога і медитація, глибоке самопізнання і очищення - це лише частина того, що чекає туристів у цьому прекрасному місці.

Кенія. Найчастіше Кенія асоціюється з нескінченною саваною, палючим сонцем і пустельною територією. Насправді ж існує й інша сторона. На території Кенії є озера, гори і особлива екосистема, яка робить це місце вельми привабливим. У Кенії налічується близько 50 національних парків і заповідників, а на узбережжі розташувався розкішний кораловий риф.

Еквадор є однією з кращих країн у світі для екотуризму завдяки своєму природному розмаїттю. Любителів гір чекають величні Анди, шанувальники морських подорожей будуть у захваті від Галапагоських островів, шукачі екстриму можуть побродити тропічними лісами Амазонії ...Альтанка біля води

Коста-Рика заслужено вважається світовим лідером у сфері екологічного туризму. Не маючи особливих ресурсів, країна зробила ставку на красу своєї природи і зірвала джек-пот, показавши всьому світові, що екотуризм може бути не тільки цікавим, але і прибутковим. Влада Коста-Рики зробили охорону природи національною політикою, завдяки чому країна досягла високого рівня життя, а її жителі отримали мотивацію для дбайливого ставлення до природних багатств та визначних пам'яток.

Серед інших країн світу, що представляють інтерес для екотуристів, можна виділити Австралію, Індонезію, Нову Зеландію, Філіппіни, Непал. Однак, зовсім не обов'язково долати величезні відстані, щоб знайти гармонію з природою. Зробити це можна й зовсім поруч.

Білорусь. Тут лише недавно оцінили потенціал для розвитку екотуризму, і докладають значних зусиль для його популяризації. Біловезька пуща, Полісся, Браславські озера, Нарочанський заповідник ... Ви будете здивовані кількістю незвіданих місць, які можна знайти в цій невеликій країні.

Україна. У нас більше розвинений сільський туризм, який є одним з видів екологічного. Найбільш захопливі місця зосереджені в карпатських горах, де люди живуть у єднанні з природою і дотримуються древніх традицій. Крім цього, представляють інтерес Шацькі озера і біосферні заповідники: Асканія-Нова, Карпатський і Карадазький заповідники ...

Всі ці кращі місця світу для екотуризму об'єднує одне - любов і дбайливе ставлення до природи та її багатств, а також усвідомлення того, що вони не нескінченні...

Коментарів ще немає.

Залишити коментар