lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Види туризму | Світ туризму

Види туризму

Відкриваючи для себе світ і знайомлячись з його красою, ми намагаємося розширити свій кругозір і в той же час задовольнити свою пристрасть до пригод. У цій статті ми розглянемо як популярні, так і порівняно нові види туризму, що практикуються сьогодні у світовому масштабі.

У кожному окремому випадку в основі наших туристичних уподобань лежить певна мотивація. Саме вона є запорукою стрімкого розвитку туристичного бізнесу в тих країнах, які змогли задовольнити потреби мандрівників, і відповісти на попит максимальною кількістю пропозицій. Диверсифікація туризму стала джерелом стабільного доходу, який обчислюється трильйонами доларів.

Рекреаційний туризм. Це найбільш поширений вид відпочинку, що передбачає фізичне і психоемоційне відновлення, зміну обстановки. Цей вид туризму передбачає відпочинок біля моря або на природі з відвідуванням прилеглих пам'яток. Такий вид дозвілля підходить майже всім категоріям мандрівників, починаючи від сімей з дітьми і закінчуючи пенсіонерами та молодими парами.

В основі екскурсійного туризму лежить прагнення людини до саморозвитку. Відвідуючи цікаві місця, мандрівники отримують можливість познайомитися з традиціями та унікальною історичною спадщиною країн і, звичайно ж, поповнити свій багаж знань новою цінною інформацією.Види туризму

Спортивний туризм користується незмінною популярністю у мандрівників різного віку. Існує два різновиди цього напрямку, що передбачають активне і пасивне проведення часу. У першому випадку люди є учасниками самого процесу (активний туризм), а в другому - спостерігачами, які проявляють інтерес до певних видів змагань, чемпіонатів і т.д. Яскравий приклад — ЄВРО 2012, під час якого Україну відвідало майже два мільйони туристів.

Варто згадати як традиційні види спортивного туризму так і нові види дозвілля:

- водний (вітрильний спорт, рафтинг);
- пішохідний (піші екскурсії)
- гірськолижний (зимові види спорту);
- велосипедний;
- кінний;
- автомобільний;
- гольф-туризм і т.д.

Розвитку спортивних видів туризму сприяла й організація інфраструктури, необхідної для активного і пасивного відпочинку (гірськолижних і велосипедних трас, басейнів, стадіонів), а також можливість взяти напрокат необхідне спорядження.

Споживчий туризм. Даний вид відпочинку пов'язаний з тими чи іншими формами експлуатації природних ресурсів. Класичним прикладом такого виду відпочинку є полювання та риболовля. Споживчий вид туризму жорстко контролюється законами всіх країн, для нього характерна сезонність, пов'язана з життєвими циклами тварин.

Пригодницький туризм не так давно став користуватися величезною популярністю серед відпочивальників. Сотні тисяч любителів екстриму відправляються в подорож для того, щоб отримати свою порцію адреналіну. Сміливці по всьому світу подорожують на повітряних кулях, піднімаються в гори, стрибають з парашутами, опускаються до підводних глибин і досліджують печери, катаються на снігоходах або джипах по непрохідній місцевості, їдуть в гори на велосипедах, спускаються стрімкою течією на надувних човнах.Види туризму

Ностальгічний туризм пов'язаний з поверненням людей до своїх витоків. Як правило, туристи приїжджають в рідні краї, щоб дізнатися більше про своє походження або історію свого народу. Цей вид сучасного туризму стає все більш популярним на ринку туристичних послуг, а ностальгічна мотивація все частіше фігурує в списку причин, що спонукали людей відвідати ту чи іншу країну.

Зелений туризм дає можливість спілкування з природою в її первозданній красі. Це блукання лугами, лісами, степами, у пошуках місць, не спотворених людиною.

Сільський туризм передбачає можливість пожити в умовах, максимально далеких від міської цивілізації, відчути всю красу сільського життя, взяти участь у роботі на фермі, а заодно насолодитися невеликими екскурсіями до місцевих природних пам'яток.

Екологічний туризм представлений мережею невеликих готелів, пансіонатів, побудованих в самих відокремлених і тихих куточках нашої планети, які не зазнали згубного впливу глобалізації. Цей відносно новий вид туризму покликаний підтримати крихкий екологічний баланс між природою і людиною, виховати шанобливе ставлення до навколишнього середовища.

Діловий туризм отримав велике поширення в останні десятиліття завдяки посиленню бізнес-активності на різних континентах. Поїздки в рамках ділових відносин спрямовані на вивчення нових ринків збуту, пошук партнерів і сировини. До сучасних центрів ділового туризму можна зарахувати найбільші міста Європи, Північної Америки та Азії. Найчастіше туристи їдуть у відрядження для того, щоб взяти участь у конгресах, виставках, семінарах.Види туризму

Окремо слід відзначити і заохочувальний туризм - подорожі, які фірми організовують спеціально для своїх співробітників у якості премії за відмінну роботу. Нерідко оператори розробляють окремі «інсентив»-тури, які передбачають найвищий рівень обслуговування і багату екскурсійну програму.

Бальнеологічний туризм. Світова туристична галузь навчилася використовувати природні ресурси для зцілення і відновлення здоров'я. Мандрівникам, що страждають різними недугами, такі види лікувального туризму дозволяють відчути на собі цілющу дію морських солей, грязей, водоростей, термальних і мінеральних вод, гірського повітря та інших продуктів природного походження. Лікування та профілактика захворювань здійснюються в комфортабельних санаторіях і курортах.

Релігійний туризм - один з найдавніших видів подорожей, що залишається актуальним і в наші дні. Мільйони туристів щороку відвідують центри світових релігій для того, щоб поклонитися святиням і доторкнутися до вічного. У центрі уваги даної категорії мандрівників церкви, собори, мечеті, духовно-просвітницькі товариства, святі місця з багатовіковою історією. Таких місць дуже багато в Ізраїлі, Саудівській Аравії, Італії, Чорногорії та інших країнах.Види туризму

Шопінг-туризм - новітнє віяння туристичної індустрії, що з'явилося в нашій країні на зорі 90-х. У світі цей напрям хоч і не домінує, але все ж залишається стабільно популярним у певної категорії мандрівників, які полюбляють отоварюватися в інших країнах. Мотивуючим фактором у даному випадку виступає відносна дешевизна або унікальність товару.

Фото-тури. Професійні фотографи та аматори відправляються в найбільш мальовничі місця, щоб відобразити їх на знімках і отримати безцінний досвід.

Туристична галузь продовжує інтенсивно розвиватися, миттєво реагуючи на зміни попиту на ринку і щораз більш вигадливі запити клієнтів. Постійно з'являються все нові види туризму, тому ще рано ставити крапку в довгому списку можливостей організації відпочинку.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар