lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Як подолати депресію після відпустки | Світ туризму

Як подолати депресію після відпустки

Відпустка тільки закінчилася, але замість бадьорості після відпочинку ви відчуваєте втому і роздратування, вам складно сконцентруватися, а ночами мучить безсоння. Все це звичайні прояви поствідпусткового синдрому, впоратися з яким допоможуть нижченаведені поради.

Що таке поствідпустковий синдром?

Довгоочікувана відпустка пролетіла, як один день, і ось уже сірі будні і робоча рутина затулили собою всі яскраві враження від подорожі. Замість очікуваного припливу сил, ви відчуваєте пригніченість, смуток, апатію, болі в м'язах ...

Цей стан ще називають післявідпустковою депресією. Саме вона заважає адаптуватися до нової ситуації після завершення відпустки. Найбільш схильні до цього явища люди від 30 до 45 років.

Чому це відбувається?

За час відпустки у вас змінився графік. У багатьох він взагалі був відсутній. А парадокс в тому, що на відпочинку, бувало, прокидалися вдосвіта, щоб потрапити на бажану екскурсію, але це не приносило дискомфорту. Чому ж зараз звичний графік так дратує? Все просто, у відпустці ви прокидалися рано, тому що цього хотіли, а зараз - тому, що так треба.

Гастрономічні звички. Під час відпочинку у нас раптом прокидається гурман, і ми починаємо пробувати все підряд, особливо в готелях all inclusive. Адже хоч раз на рік потрібно себе побалувати. І ось «свято шлунка» змінюється жорстокою реальністю у вигляді вівсянки на сніданок і бутербродів на обід.

Зміна клімату. Повернення зі спекотного пляжу в дощову осінь знижує наш імунітет, що спричиняє вразливість до різного роду простудних захворювань.Депресія після відпустки

Як подолати депресію після відпустки?

Поствідпустковий синдром проявляється по-різному. Є люди, які взагалі до нього не схильні. Теплі стосунки в колективі, результати спільної роботи, приємні спогади про відпочинок - ось те, що не дасть скотитися у прірву щоденних проблем. Зазвичай цей період триває кілька тижнів, після чого приходить довгоочікувана душевна рівновага. Полегшити «перехідний період» допоможуть наступні рекомендації:

  • Не слід повертатися з подорожі в останній день відпустки. Організуйте її таким чином, щоб залишалося хоча б два дні на те, щоб «прийти в себе».
  • Сплануйте перший робочий день на другу половину тижня, ні в якому разі не на понеділок. Це дозволить уникнути почуття нескінченності першого трудового тижня.
  • Якщо є можливість, розділяйте свою відпустку на дві частини і відпочивайте двічі на рік. Такі «канікули» вдвічі скоротять очікування і зменшать стрес повернення до роботи після тривалої перерви.
  • Не поринайте в свої обов'язки з головою в перший же день. Поступово збільшуйте обсяг роботи, так ви швидше вийдете на пік своєї працездатності.
  • Думайте позитивно. Замість того, щоб журитися, скільки часу залишилося до наступної відпустки, думайте про дні, проведені на відпочинку. Веселий відпочинокНавіть якщо за відчуттями це зовсім не так, за час відпустки ви акумулювали багато енергії, яку зараз треба направити в потрібне русло.

«Найбільше потребує відпустки людина, яка щойно з неї повернулася». Цей вираз влучно характеризує наш стан після відпочинку. Але це не вирок. Ви можете займатися тим, що вам подобалося робити в звичайні дні та на вихідних. Виїжджайте на пікніки, збирайтеся з друзями, дозволяйте собі дрібні радощі життя, які допоможуть подолати депресію після відпустки і безболісно дочекатися наступного відпочинку.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар