lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Як повернути авіаквиток, придбаний через Інтернет | Світ туризму

Як повернути авіаквиток, придбаний через Інтернет

Електронний квиток - це зручний, вигідний і сучасний спосіб покупки проїзних. Одне з небагатьох питань, що виникають у їх власників, - як повернути авіаквиток, придбаний через Інтернет, з мінімальними фінансовими втратами.

Раптова хвороба, фінансові труднощі, та й звичайна зміна планів - все це може стати причиною вимушеної чи добровільної відмови від перельоту. При цьому дехто помилково вважає, що повернути електронний квиток не можна. Насправді, повернення авіаквитків, куплених через Інтернет, мало чим відрізняється від повернення «паперових».

Чи можна повернути електронний квиток на літак

Як і у випадку зі звичайними авіаквитками, тут все залежить від так званого «тарифу», за яким ви його купували. Іншими словами, тариф - це і є умови повернення та обміну квитка. Так-так, це саме той довгий текст, після якого ви, під час покупки авіаквитка, поставили галочку «ознайомлений і згоден», навіть не читаючи.

Тепер саме час повернутися до умов тарифу і уважно їх прочитати. Шукати правила повернення квитка потрібно на сайті авіакомпанії, навіть якщо ви його купували в Інтернеті через посередника. У кожного авіаперевізника свої умови повернення, спільними для всіх є тільки два принципи:

  • чим дорожчий тариф - тим менша сума штрафу за повернення;
  • чим раніше ви повернете квиток - тим більше отримаєте.

Існують так звані «неповоротні» авіаквитки (non refundable або non ref). Зазвичай, це найдешевший або акційний тариф, поверненню він не підлягає. Однак, його можна спробувати обміняти на іншу дату, хоч і з доплатою.

Важливою є також і причина повернення авіаквитка. Якщо вона вимушена (скасування чи затримка рейсу, хвороба або смерть близького родича чи самого пасажира), то, надавши підтверджуючі документи, можна розраховувати на повернення максимально можливої суми, передбаченої тарифом. Якщо ж ви хочете повернути авіаквитки, куплені через Інтернет, без поважної причини, то добре, якщо вдасться компенсувати хоча б мінімальну частину суми. У кожному разі, остаточне рішення приймає авіакомпанія, після розгляду всіх обставин повернення квитка.

Як повернути гроші за авіаквиток, куплений через Інтернет

Існує хибна думка, що для повернення електронного квитка його слід роздрукувати на папері і шукати найближче представництво авіакомпанії. Це не обов'язково. Досить заповнити заявку на сайті авіакомпанії або агента, у якого купували квиток. Якщо спеціального пункту меню для цього немає, можна написати листа на вказану в контактах електронну скриньку або зателефонувати і уточнити, як правильно оформити заявку.

Читайте також: Що робити, якщо запізнилися на літак

Зазвичай для отримання коштів потрібно вказати дані авіаквитка (номер самого квитка, а також рейсу і бронювання, дату і час вильоту), додати ксерокопію паспорта і підтвердження покупки квитка (чек або виписка з банку). Повернення грошей здійснюється тільки тим же способом, яким була проведена оплата. Якщо платили банківським переказом, то гроші прийдуть на той самий рахунок, якщо картою - то на неї. Термін отримання грошей - до 1 місяця, але зазвичай набагато швидше, від 5 до 10 робочих днів.

Перед тим, як повернути авіаквиток, придбаний через Інтернет, переконайтеся, що це єдиний вихід. Адже обміняти електронний квиток на іншу дату, нехай навіть з доплатою, вийде значно вигідніше, ніж купувати новий.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар