lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Як правильно торгуватись на відпочинку | Світ туризму

Як правильно торгуватись на відпочинку

«Заощадив - вважай, заробив» - всім відома прописна істина. Заощадити на відпочинку здорово допомагає вміння правильно торгуватись, завдяки якому можна приїхати додому з купою сувенірів, витративши при цьому копійки.

Шопінг - одна з невід'ємних складових будь-якої подорожі. У більшості туристів виникає цілком логічне бажання привезти щось особливе з тієї країни, в якій пощастило побувати. Причин, що пояснюють таке прагнення, декілька. По-перше, хочеться купити щось таке, що буде нагадувати про добре проведений час. Це може бути будь-яка дрібниця - магніт, емблемка, брелок із символом міста і т.п.

По-друге, найчастіше за кордоном деякі товари коштують дешевше ніж у нас, а значить, можна вдало поєднати шопінг з відпочинком. Незалежно від того, який варіант стимулює вас до здійснення покупок на відпочинку, існують дієві способи зробити їх вигідними і ощадливими. У цьому допоможе вміння торгуватися, а також знання деяких особливостей цього «мистецтва».

У яких країнах прийнято торгуватися?

Практично у всіх країнах Сходу і Африки не тільки можливо, але й навіть потрібно вести з продавцями діалог про зниження ціни. Самі торговці це люблять, заохочують і цінують. От тільки чи вистачить вам наполегливості та вміння правильно торгуватись? У маленьких турецьких крамничках і на базарах можна розраховувати на зниження ціни хоча б у півтора-два рази. Приблизно така ж ситуація в Єгипті та Таїланді. У Тунісі та Індії вміння торгуватися допоможе вам знизити ціну в 5 і більше разів! Як правильно торгуватисьВартість фіксується лише в брендових магазинах і деяких супермаркетах. У таких місцях торг недоречний. Більш скромні знижки чекають вас на базарах ОАЕ. Тут, торгуючись, можливо знизити вартість товару на 30-50%. Щедрою на приємні бонуси буває і Європа. Від 15 до 35% можуть поступитися на ринках Греції, Болгарії, Чорногорії та Хорватії.

Як торгуватися в Туреччині

Турки - дуже товариська нація, яка знає толк в торгівлі і охоче погоджується поступатися при правильному підході. Тому торгуватися в Туреччині - одне задоволення. Перш, ніж приступити до переговорів, необхідно визначити для себе, яку суму ви готові будете заплатити за даний товар. Як правило, діє закон «80/20». Для великих покупок можна розраховувати на знижку в межах 80%. Часом накрутка навіть перевищує цю цифру. Якщо ж купуєте екскурсії, турецькі сувеніри та інші дрібниці, які і так коштують недорого, обмежтеся 20% економії. Існує загальне правило, яке потрібно знати, якщо ви збираєтеся торгуватися в Туреччині: не проявляйте відкритої зацікавленості стосовно конкретного товару. Зробіть вигляд, що розглядаєте кілька варіантів, та не будьте надмірно емоційними, не поспішайте переходити відразу до торгу.

Діяти можна за однією з двох схем:

1. «Наздоганяючи поїзд». Ця техніка вважається досить агресивною, однак за певних навичок у вмінні правильно торгуватись дає відмінний результат. Ви називаєте ціну, яку готові віддати за річ і в ході торгів коригуєте її в бік зниження. В цей час дуже важливо посміхатися, бути привітним і підігрівати інтерес торговця. У підсумку, найімовірніше, ви заплатите трохи більше, ніж пропонували спочатку, проте в рази менше, ніж написано на ціннику.Як правильно торгуватись

2. «Назустріч один одному». Це повна протилежність попереднього способу торгуватися в Туреччині. По-перше, техніка не агресивна, а, навпаки, орієнтована на знаходження дружньої «хвилі», розуміння і навіть співчуття. Ви називаєте ціну, у багато разів (5 і навіть 10) нижче тієї, що вказана на ціннику, і поступово підвищуєте її. Десь у середині шляху (а може і на вашій половині) настане згода. Ви можете наводити аргументи про те, що у вашому місті низькі зарплати або ціни на схожі товари набагато нижче, знайдіть якісь незначні дефекти. Найголовніше - переконати продавця в тому, що у вас просто немає тієї суми, яку він просить, а купити товар на запропонованих вами умовах готові прямо зараз. Можна в різних випадках комбінувати обидві техніки, щоб досягти досконалості в умінні торгуватися, адже Туреччина підходить для цього ідеально.

Як торгуватися в Єгипті

У Єгипті, при умінні торгуватися і правильному підході до процесу, ціну можна знизити в кілька разів. Перше важливе правило - створити враження бувалого туриста. Не показуйте, що в Єгипті ви вперше. Можете в розмові ненароком згадати про те, що вже 5-й раз тут і кожен раз купуєте якісь сувеніри саме в цьому магазині. Наступний важливий момент - валюта. Долари та євро приймають повсюдно, проте торгуватися в Єгипті найзручніше в національній валюті. Неймовірно дивуйтеся, почувши ціну, а після цього продемонструйте занепокоєння, адже у вас немає таких грошей. Ваш артистизм може зіграти на руку в умінні торгуватися. Не називайте свою ціну, поки продавець не запитає про те, скільки ви готові заплатити. Це свого роду сигнал його готовності йти на поступки. Починайте йти геть - це завжди діє. Якщо він вас поверне - операція завершиться на вашу користь з величезним відсотком ймовірності.

Як торгуватися в Таїланді?

Екзотичний Таїланд - справжній рай для дешевого шопінгу. Якщо додати до цього вміння правильно торгуватись, можна дуже непогано заощадити на відпочинку. Тут є свої особливості. Насамперед, намагайтеся йти за покупками з самого ранку. Тайці вірять у магію першого покупця і часто готові робити великі знижки. Грошима, отриманими за перший продаж, вони доторкаються до решти товарів, розраховуючи на вдалий день. Тому, як правило, перша угода проходить гладко і дуже вигідно, особливо, якщо у вас є хоча б мінімальні навички в умінні торгуватися.Як правильно торгуватись у Таїланді

Ще один важливий нюанс - вивчіть пропозиції. Тайці - дуже витончені торговці. Ви можете зайти в один магазин, побачити там занадто високу ціну і піти, не сторгувавшись до потрібної суми. При цьому спритний торговець з сусідньої крамнички тут же запропонує вам більш вигідну ціну, а ви, звичайно ж, з радістю погодитеся, подумавши, що причина знижки у вашому вмінні торгуватися. Але і вона може бути істотно завищена! Перш ніж щось купувати, ознайомтеся з пропозицією і зорієнтуйтеся, скільки реально може коштувати той чи інший товар. Якщо ви купуєте більше однієї речі, просіть оптову ціну.

Уміння торгуватися - це ціле мистецтво. Одне невірне слово - і все може піти нанівець. Тому намагайтеся не перегинати палицю і не ображати в процесі продавця або його товар. Все повинно бути в міру. Так, і пам'ятайте про те, що далеко не у всіх країнах прийнято скидати ціну. Скажімо, у більшості країн консервативної Європи навіть на базарах не завжди можна повправлятися у вмінні торгуватися, не кажучи вже про магазини, де всі ціни фіксовані. А в Японії ваше запитання «за скільки віддасте?» може взагалі загнати продавця в ступор. Тому перед тим, як починати торг, варто поцікавитися, чи доречний він в даному випадку...

Коментарів ще немає.

Залишити коментар