lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Як святкують Новий рік в Індії | Світ туризму

Як святкують Новий рік в Індії

Ця країна просто дивовижна у своєму різноманітті. У ній переплелося безліч релігій, кланів, традицій і обрядів. Те, як святкують Новий рік в Індії, - яскравий приклад того, наскільки різним може бути одне й те ж свято.

Індійське суспільство відоме своєю релігійністю. Тут досить мирно співіснують мусульмани і християни, буддисти та індуїсти. Ні в одній з цих релігій немає згадки про таке свято, як Новий рік, тому, на думку індусів, відзначати його не було потреби. Лише порівняно нещодавно, під впливом Заходу, в Індії почали вважати дату 1 січня святковою.

Читайте також: Як оформити електронну візу до Індії

Як святкують Новий рік в Індії: традиції та звичаї

Оскільки традиційний Новий рік не має релігійних коренів, то не існує і жорстких канонів з його святкування. Для молоді це більше світське свято, яке вони вважають за краще проводити в ресторанах і нічних клубах, з друзями. Багато фірм влаштовують корпоративні вечірки, в кращих західних традиціях.

З найбільшою урочистістю відзначають Новий рік у регіонах, де переважно живуть християни. Більше чверті населення Гоа, наприклад, складають католики, тому тут все майже «по-нашому». Проходять цілі карнавальні ходи, з властивим для Індії розмахом. На вулицях проводяться змагання зі стрільби з лука, конкурси та ярмарки, запускають повітряних зміїв, ходять по вугіллю і стрибають через багаття.

Роль новорічної ялинки в Індії виконує мангове дерево. Крім традиційних іграшок, його прикрашають фруктами та овочами. У переддень свята багато індусів спалюють або викидають старий одяг, щоб зустріти Новий рік в обновці. На стіл прийнято подавати страви, щедро посипані спеціями. Чим гостріша їжа - тим радіснішим буде наступний рік. Обов'язкова страва - беріані, що представляє собою рис з овочами, або просто плов.

В якості новорічних подарунків в Індії прийнято підносити солодощі, фрукти, горіхи. За індійською традицією, як пройде перший день Нового року, так і проведеш його залишок. Тому 1 січня всі індуси перебувають у прекрасному настрої, поводяться виключно ввічливо і коректно зі своїми близьким та оточуючими.Новий рік в Індії

Читайте також: Незвичайні фестивалі планети

Якого числа Новий рік в Індії?

Здавалося б, що за питання? Однак, вся справа в тому, що відзначати його можна кілька разів. Якщо не вдалося відвідати країну 1 січня - не турбуйтеся, у вас буде ще, як мінімум, три можливості відсвяткувати Новий рік в Індії. А якщо весь час переїжджати в різні провінції - то й більше. Різноманітність релігій і літочислення призвело до того, що в різних регіонах приходом Нового року вважаються абсолютно різні дати.

Лорі (13-14 січня)

Відзначається в Північній Індії, являє собою певну суміш знайомого нам «старого Нового року» та Масляної. У цей день розпалюють багаття, навколо яких відбувається ритуальний обхід - парікрама. Після ритуалу всім присутнім роздають приготовані тут же кукурудзу і печений рис. Вранці, після свята, настає час колядок, діти відвідують сусідні будинки, співають пісеньки і отримують за це гроші або солодощі.

Новий рік за місячним календарем (березень-квітень)

У багатьох штатах Індії саме «місячний» Новий рік вважається справжнім і відзначається з набагато більшим розмахом, ніж традиційний. Називають його по-різному: Угаді, Вайсакхі, Вішу... Одні починають святкувати його в день весняного сонцестояння (20-22 березня), інші - в середині квітня, коли приходить справжня весна.

Веселощі тривають кілька днів, протягом яких за традицією прийнято підносити подарунки, почитати богів і корів (священна тварина Індії), влаштовувати карнавали і всіляко розважатися. Найяскравіше свято проходить в штаті Керала, а самий «довгограючий» штат - Кашмір, де святкування починається 10 березня і триває більше місяця.Святкування в Індії

Дівалі (жовтень)

Частина жителів Індії вважає саме цей Новий рік справжнім, інші ж називають його не інакше, як «осіннім», щоб відрізнити від попереднього, весняного. Він вважається святом вогню і світла, тому проходить дуже барвисто і яскраво. На вулицях загоряються тисячі ліхтариків і свічок, навіть Ганг заповнюється човниками з вогниками, практично безперервно звучать феєрверки...

Святкування триває кілька днів, протягом яких індуси вихваляють богиню процвітання Лакшмі, вітають один одного і веселяться. На відміну від традиційного Нового року, це свято вважається більш домашнім, яке прийнято святкувати в колі сім'ї.

Таким чином, навряд чи ще десь у світі святкують Новий рік так, як це роблять в Індії. Якщо згадати ще східний календар і мусульманське 1 Мухаррама, - то Індію сміливо можна назвати найбільш новорічною країною планети.

1 відповідь

  1. Hosting

    Незважаючи на те, що Новий рік – одне з небагатьох свят, що об`єднує все людство, за всіх часів у різних народів існували й існують свої традиції зустрічі Нового року та своя святкова атрибутика. 

Залишити коментар