lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Яка річка найдовша в світі | Світ туризму

Яка річка найдовша в світі

Водні потоки - величина вкрай непостійна. У різні роки, і навіть сезони, змінюється їх протяжність і об'єм води. Суперечки про те, яка річка найдовша в світі, не вщухають і досі. Проте, топ-10 залишається незмінним, змінюються лише місця.

Амазонка (7062 км)

Південна Америка - дивовижний континент, де знаходиться найдовша річка у світі, Амазонка. Вона протікає через кілька країн - Бразилію, Колумбію, Болівію, Еквадор і Перу. Площа її басейну - приблизно 7 050 000 км², це майже дорівнює території Австралії.

Назва найдовшої річки планети походить від легендарних племен амазонок, з якими довелося битися першовідкривачам материка, конкістадорам. Ще один цікавий факт: у минулому Амазонка неодноразово змінювала напрямок своєї течії, поки не «зупинилася» на остаточному варіанті - із заходу на схід, перетинаючи весь материк.

Ніл (6700 км)

Тривалий час вважалося, що саме Ніл - найдовша річка у світі, поки не було відкрито нову притоку Амазонки. Витоки Нілу знаходяться в Руанді, всього ж він проходить через 10 країн Африки. Для Єгипту, на територію якого припадає значна частина річки, вона має неоціненне значення. Саме уздовж її берегів живе більше 95% населення держави.

Річка Ніл у Африці

Міссурі-Міссісіпі (6275 км)

Дехто з американців досі вважає Міссісіпі найдовшою річкою світу. Ще б пак, адже вона майже повністю знаходиться на території США. Насправді, її довжина - «всього» 3734 км. І якби Міссурі не перетворилася з повноцінної річки на притоку Міссісіпі, навряд чи вона потрапила б до цього топ-10.

Янцзи (5800 км)

У перекладі з китайської, назва означає «довга річка». Вона є найдовшою на території Євразії, розташована в Китаї. У водах Янцзи проживає безліч рідкісних і вимираючих видів, включаючи алігаторів, осетрів і річкових дельфінів.

Річка Янцзи, Китай

Читайте також: Чому китайці їдять паличками

Хуанхе (5464 км)

Назва цієї річки, що теж знаходиться в Китаї, перекладається як «жовта». Цим вона зобов'язана глинистим наносам, що вимиваються з її берегів і надають воді жовтувато-мутного відтінку. Більше того, так само назвали і море, в яке впадає Хуанхе.

Об (5410 км)

Найдовша річка Росії розташована в Західному Сибіру. Має не так багато приток і наповнюється, в основному, за рахунок танення снігів. Назва, швидше за все, з'явилася з перекладу слова «сніг», мовою народу комі.

Лена (5100 км)

Найбільша з річок, розташованих цілковито на території РФ, у Східному Сибіру. Більшу частину року Лена знаходиться під товстим шаром льоду, тому судноплавство розвинене вкрай слабо, а береги практично не заселені.

Читайте також: Найвищі водоспади світу

Амур (5052 км)

Річка Амур у Росії

Наступна з топ-10 найдовших річок світу також знаходиться, здебільшого, в Росії. Окрім неї, протікає через територію Китаю і Монголії. Цікаво, що неофіційна назва китайською звучить як «Хейлунцзян» - річка чорного дракона.

Конго (4700 км)

За повноводністю ця річка поступається лише Амазонці. У деяких місцях її глибина перевищує 250 метрів. Значна частина водойми знаходиться на території Республіки Конго. Річка двічі перетинає екватор і впадає в Атлантичний океан.

Маккензі (4240 км)

Канада, виявляється, не тільки країна озер. На її території розташована остання з 10 найдовших річок в світі. Цікаво, що спочатку вона носила назву «Disappointment» - розчарування, проте пізніше її перейменували на честь першовідкривача, Олександра Маккензі.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар