lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Який вигляд має чорна скринька літака | Світ туризму

Який вигляд має чорна скринька літака

Після кожної авіакатастрофи виникає великий ажіотаж навколо цього загадкового предмета: де він знаходиться, який він, які дані містить, чому вони настільки важливі... Сьогодні ми дізнаємося, який вигляд має чорна скринька літака, і чи насправді вона чорна.

Бортовий самописець (саме так правильно називається чорна скринька, або чорний ящик) був винайдений у 1953 році і зараз є обов'язковим для установки на всіх пасажирських літаках. Його основне призначення — запис усього, що відбувається на борту, для подальшого аналізу польоту і причин можливої аварії.

Якого кольору чорна скринька в літаку

Пращурами бортових самописців вважаються експлуатаційні реєстратори польотної інформації, що з'явилися в 1939 році і активно використовувалися в Другій світовій. Запис у них вівся на фотоплівку. Щоб її не «засвітити», корпус приладу фарбували в чорний колір. За формою і кольором вони дійсно нагадували чорну скриньку, що, за однією з версій, і дало подібну назву.

Більшість сучасних чорних ящиків фарбують у яскраво-помаранчевий колір зі світловідбивальним ефектом. Схожу фарбу використовують для виготовлення дорожніх знаків і жилетів комунальних та дорожніх служб. Настільки яскравий колір вибрали для полегшення пошуків самописця після аварії. Спеціальний склад епоксидної фарби здатен тривалий час захищати від корозії, навіть перебуваючи на морському дні.Чорна скринька літака

Який вигляд має чорна скринька

Мало того, що, як ми з'ясували, вона не чорна, так, виявляється, зовсім і не скринька. Зазвичай бортові самописці роблять у формі кулі або циліндра. Гострих кутів намагаються уникати, для мінімізації пошкоджень під час удару об землю.

Як правило, верхній шар роблять із сталі або титану, товщиною кілька міліметрів. Це дозволяє приладу «пережити» короткочасне перевантаження, що досягає 3400G. Іншими словами, фактично чорний ящик здатен витримати удар об будь-яку поверхню з будь-якої висоти.

Читайте також: Як подолати страх перед польотом

Наступний шар - термоізоляційний порошок. Після падіння літака часто спалахує пожежа, що може знищити все, крім чорної скриньки. Самописці здатні близько години витримувати температуру горіння авіаційного пального (1100 градусів). Правда, після цього прилад виглядає вже не помаранчевим, а дійсно чорним, від кіптяви.

Внутрішній шар виконує демпфуючу і захисну функцію. Він гасить енергію удару за рахунок спеціальних матеріалів, а також оберігає від попадання всередину електромагнітних хвиль, здатних пошкодити цінний вміст.Чорна скринька літака

Що в чорному ящику

Після трьох захисних шарів ми, нарешті, дісталися до «нутрощів». Найважливіша частина приладу має розмір взуттєвої коробки: близько 50 см в довжину, ширина і висота - приблизно 20-25 см. Вага коливається від 3 до 14 кг, залежно від виробника, моделі та місця розташування.

Усередині чорної скриньки два відділи. У першому знаходиться акумуляторна батарея і радіо-датчик, який включається в момент аварії і допомагає виявити прилад навіть на дні океану. У другому відділенні розташований, власне, сам записувальний пристрій, схожий на жорсткий диск в комп'ютері.

Яка інформація міститься в чорному ящику? Насамперед, це технічні дані польоту: маршрут, швидкість, стан двигунів, шасі, закрилків і безліч інших параметрів. Друге, не менш важливе, - розмови, які відбуваються в кабіні між пілотами і по радіозв'язку, з диспетчерами та іншими літаками.

Більшість літаків обладнано двома чорними скриньками, що працюють абсолютно незалежно і перебувають у хвостовій частині, де найбільш безпечно. Іноді один з самописців розташовують у салоні. Можливо, вам навіть доводилося бачити його, тоді ви напевно знаєте, який вигляд має чорна скринька літака.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар