lessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/izfzyabh125443/tursvit1.hostenko.com/wp-content/themes/theme53260/style.less Заклало вуха в літаку або після посадки, що робити?

Що робити, якщо закладає вуха в літаку?

Авіаперельоти не для всіх пасажирів проходять абсолютно комфортно і безболісно. Одні з задоволенням дивляться в ілюмінатори, насолоджуючись видом. А інші в цей час змушені переживати неприємні відчуття.

При зльоті і посадці, а іноді і під час польоту можуть непокоїти головний біль і закладені вуха. Як боротися з останнім явищем і чи це можливо?

Чому в літаку закладає вуха

Вся справа в різниці тиску всередині організму людини і в навколишньому середовищі. На великій висоті або при перевантаженнях ця різниця стає істотною і викликає дискомфорт. Барабанна перетинка - бар'єр між внутрішнім і зовнішнім середовищем. І та чи інша сторона при перевантаженнях вдавлює цей бар'єр, через що людина відчуває, що вуха «заклало».

Заклало вуха в літаку або після посадки, що робити

Зазвичай нормалізувати тиск можна декількома ковтальними рухами. Вони сприяють збільшенню просвіту євстахієвої труби, що з'єднує носоглотку з порожниною середнього вуха. Правда, коли є нежить або запальні процеси, тоді просвіт звужується і прибрати закладеність буде значно важче.

Що робити, коли закладає вуха в літаку

Особливо гостра біль і закладеність може проявлятися під час зльоту і посадки літака. Вся справа в набиранні або зниженні висоти, що провокує перепади тиску. Для того, щоб ефективно позбутися від неприємних відчуттів, є кілька поширених способів:

  • Льодяники від кашлю, жувальні цукерки або звичайна жувальна гумка;
  • Часте пиття під час польоту - через соломинку;
  • Спеціальні беруші для авіаперельотів, вони знімають гостроту відчуттів перепаду тиску;
  • При нежиті - судинозвужувальні засоби, при алергії - антигістамінні.

Ковтальні або жувальні рухи допоможуть нормалізувати тиск. Можна використовувати і «продування», закривши ніс і спробувавши видихнути через нього. Але не варто користуватись цем методом при застуді, інакше є ризик перенесення інфекції у внутрішнє вухо.

Якщо заклало вуха в літаку, найкраще використовувати найефективніший прийом дайверів: затиснувши ніс, не видихати повітря, а робити ковтальні руху. Це найбільш безпечний і комфортний спосіб. Повторювати його слід, як тільки ви відчуєте неприємне відчуття закладеності у вухах при посадці або зльоті літака. Ще один метод - міцно стиснути вуха, це послабить хворобливі відчуття.

У простих випадках може допомогти навіть відкритий рот, без додаткових дій. Але, ні в якому разі не варто стискувати зуби і намагатися перечекати біль. Це може привести до травм, аж до розриву барабанних перетинок.

Що робити, якщо закладає вуха в літаку

Під час перельоту не варто засипати, щоб не пропустити момент зльоту або посадки. Але якщо політ буде затяжним і вам необхідно поспати, варто попросити бортпровідника розбудити вас заздалегідь, щоб ви могли провести всі необхідні маніпуляції для полегшення свого стану.

Що робити, якщо біль не проходить

Зазвичай всі неприємні відчуття проходять незабаром після посадки літака. Але що робити, якщо ви вже давно на твердій землі, а дискомфорт все ще присутній? Це може свідчити і про те, що у внутрішнє вухо потрапила інфекція, і привела до запального процесу. Особливо це ймовірно, якщо пасажир страждав від застуди під час перельоту.

Найкраще звернутися до лікаря для з'ясування проблеми. Якщо справа все ж у запаленні, затягувати з лікуванням не варто ні в якому разі. Інакше це може призвести навіть до втрати слуху.

Полегшити дискомфорт допоможе і хороший масаж вух. Для цього потрібно або скручувати вушні раковини або ж вставити пальці прямо в вуха, швидко рухаючи ними, імітуючи виймання і вдавлення затичок. Це в будь-якому випадку дуже корисний масаж, навіть якщо у вас з вухами все в порядку.

Коментарів ще немає.

Залишити коментар